Efektivně po D1: Z Prahy do Brna až třikrát za hodinu FlixBusem
Na spojích FlixBus jezdí autobusy Setra.
Další
Dopravce vstoupil na český trh vnitrostátní dopravy v srpnu 2017. Od září do konce prosince hlásí dopravce téměř dvojnásobný nárůst cestujících na vnitrostátních spojích.
Středa, 10. leden 2018, rebus
  • FlixBus téměř zdvojnásobil nárůst cestujících na vnitrostátních linkách v prosinci oproti září 2017
  • Změna jízdního řádu v prosinci přinesla navýšení počtu spojení obousměrně na trase mezi Prahou a Brnem až na 41x za den
  • Ve špičkách si zákazníci mohou vybrat ze tří spojů za hodinu od 79 Kč

 FlixBus jezdí na vnitrostátních linkách od srpna tohoto roku. Od září do konce prosince zaznamenal dopravce téměř dvojnásobný nárůst cestujících na vnitrostátních spojích. Jednou z jeho páteřních tras je i spojení mezi Prahou a Brnem, kde nabízí cestu až 41x za den. Ve špičkách si zákazníci mohou vybrat ze tří spojů za hodinu a jejich cena začíná na 79 Kč.
„Cestování mezi Prahou a Brnem vnímáme z pohledu českých obyvatel jako jedno z nejdůležitějších. Během dvouapůlhodinové cesty v zeleném autobuse si zákazníci mohou pohodlně odpočinout nebo díky kvalitnímu Wi-Fi připojení pokračovat v práci,“ zmiňuje výhody cestování autobusem tisková mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová. Společnost zákazníkům nabízí vysokou frekvenci spojů – ve špičkách si lze vybrat až ze tří spojů za hodinu.

FlixBus se soustředí na poskytování vysokého komfortu cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecí zásuvky, velký odstup sedadel, dostatečný zavazadlový prostor a kvalitní Wi-Fi připojení. Další výhodou je nízká cena.

„Nejvytíženějšími spoji mezi Prahou a Brnem jsou sobotní ranní a nedělní podvečerní spoje ve směru z Prahy. Ty zpravidla bývají vyprodané,“ dodává Čmielová. V opačném směru z Brna musejí zákazníci kupovat jízdenky s předstihem pro cesty na pátek odpoledne a neděli podvečer.
Kromě Brna spojují autobusy FlixBus Prahu s dalšími krajskými městy jako Karlovy Vary, Liberec, Plzeň nebo České Budějovice. V rámci evropské sítě zelených autobusů je pak Praha spojena s 25 zeměmi a více než 600 destinacemi přímo nebo s jedním přestupem.

Postupné změny a rozšiřování služeb
Evropský dopravce postupně ve své službě zavádí změny, kterými vychází vstříc českým zákazníkům. „Zrušení nebo změna rezervace je pro pro české zákazníky nově zdarma,“ připomíná Čmielová.

Od prosince FlixBus navázal spolupráci se všemi kancelářemi s prodejním programem AMSBus. Díky tomuto spojení si zákazníci zelených autobusů mohou zakoupit jízdenky na více než 200 českých a 100 slovenských kontaktních místech.

„S vývojem poptávky zákazníků po zelených autobusech jsme spokojeni. Máme radost, že se nám nyní podařilo již pevně zakotvit také na trhu české vnitrostátní dopravy,“ hodnotí téměř pětiměsíční vývoj vnistrostátních spojů FlixBusu Čmielová.

Zdroj: FlixBus

Jedna z kanceláří AMSbus, kde si cestující mohou koupit jízdenky, je v hale autobusového nádraží v Plzni. Foto ČSAD Autobusy Plzeň.