Skibusy pro milovníky zimních sportů vyjíždí do Jeseníků a Beskyd už na Štěpána
Severomoravské skibusy vyrazí na své trasy tradičně v úterý 26. prosince. Lyžaře a snowboardisty zavezou o zimních víkendech a svátcích až na vrcholky Beskyd a Jeseníků.
Pátek, 22. prosinec 2017, rebus
Z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova zavezou o zimních víkendech a svátcích zájemce o zimní sporty až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března, s výjimkou skibusu z Krnova, ten je plánován až do dubna.

„Cestující zaplatí za přepravu skibusem jízdné dle běžného kilometrického ceníku ARRIVA MORAVA a za přepravu lyží nebo snowboardu připlatí 7 nebo 10 korun, dle přepravní vzdálenosti,“ popisuje Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava. „Lyže i snowboardy se ukládají ve všech našich skibusech do zavazadlového prostoru, aby se nikomu nic nestalo. Případně o uložení lyží na jiné místo rozhodne řidič,“ vysvětluje Struhalová.

Skibusy do Jeseníků
Jesenické skibusy budou jezdit od 25. nebo 26. prosince až do března 2017. Nabídnou celkem 3 trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy, a třetí z Olomouce. Tyto tři skibusy dovezou lyžaře a snowboardisty až na Ovčárnu.

• Linka 850864: Krnov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Pojede každý den od 25. prosince do 2. dubna

• Linka 910132: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Pojede denně od 26. prosince do 30. prosince a o víkendech a svátcích od 6. ledna do 2. dubna.

• Linka 890727: Olomouc – Rýmařov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Jede denně od 27. prosince do 30. prosince a o víkendech a svátcích od 6. ledna do 2. dubna.

Kromě skibusů mohou lyžaři, turisté a návštěvníci hor využít i celoroční kyvadlovou linku z Karlovy Studánky a Hvězdy na Ovčárnu.

Skibusy do Beskyd
Beskydské skibusy nabídnou 2 linky. Budou jezdit také od pondělí 26. prosince a sezóna jim skončí 11. března 2017. Dovezou cestující buď na Bílou v Beskydech z Nového Jičína nebo Ostravy, nebo dál na Bumbálku a do Rožnova pod Radhoštěm. Pojedou vždy o víkendech a svátcích. Navíc o vánočních prázdninách i o posledních třech pracovních dnech letošního roku.

• Linka 880650: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát pod Radhoštěm – Čeladná – Bílá. Pojede od 26. prosince do 11. března, nejede na Silvestra a Nový rok.

• Linka 910126: Ostrava – Frýdlant nad Ostravicí – Bílá – Rožnov pod Radhoštěm. Pojede od 26. prosince do 11. března, nejede na Silvestra a Nový rok. 

Skibusy jsou běžné autobusové linky a k přepravě je mohou využít jak lyžaři, tak i ostatní cestující. „Skibusy se každoročně těší velkému zájmu, ty jesenické najedou každou sezónu přes 25 000 kilometrů, ty beskydské pak více než 10 000 kilometrů,“ doplňuje Pavla Struhalová. 


Zdroj: Arriva