FlixBus rozšiřuje nabídku prodejních míst na pokladnách AMSBus
Autobusy FlixBus na ÚAN Praha Florenc.
Další
Zákazníci zelených autobusů si od nových jízdních řádů mohou zakoupit jízdenky nově na více než 200 českých a 100 slovenských kontaktních místech.
Středa, 20. prosinec 2017, rebus

++ Nová spolupráce FlixBusu s programem prodeje jízdenek AMSBus
++ 200 českých a 100 slovenských kontaktních míst pro nákup jízdenek
++ České vnitrostátní linky a mezinárodní spojení Praha-Košice

Od nových jízdních řádů navázal autobusový dopravce FlixBus spolupráci se všemi kancelářemi s prodejním programem AMSBus. Díky tomuto spojení si zákazníci zelených autobusů mohou zakoupit jízdenky nově na více než 200 českých a 100 slovenských kontaktních místech.

„Strategická spolupráce s kancelářemi, které prodávají jízdenky přes program AMSBus, usnadní nákup jízdenek zejména zákazníkům, kteří nejsou zvyklí platit jízdenky online. Ti doposud měli možnost navštívit náš jediný kamenný obchod v Praze na Florenci,“ vysvětluje Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus. Jednou z mnoha partnerských kanceláří pro prodej jízdenek je i cestovní kancelář ČEDOK, nově lze zakoupit jízdenky i na autobusových nádražích v Plzni nebo Liberci.

Zákaznici si aktuálně mohou zakoupit jízdenky na všechny vnitrostátní linky a mezinárodní linku Praha-Košice. Jen v Brně mají zákazníci možnost zavítat do osmi partnerských kanceláří, z toho dvě jsou umístěny na ÚAN Zvonařka.

„Od 8. prosince, kdy byly linky FlixBusu postupně přidávány do prodeje AMSBus, se prodávají řádově stovky jízdenek denně. Nejsilnější prodejní kanceláří je Praha Florenc, ale i na CAN Plzeň nebo na autobusovém nádraží v Liberci cestující tuto možnost vítají,“ doplňuje Dan Vyhnalík ze společnosti ČSAD SVT Praha, která provozuje AMSBus.

Kromě kontaktních míst a webových stránek dopravce si mohou zákazníci zakoupit jízdenky také v nové aplikaci IDOS Jízdní řády nebo Cestovné poriadky přístupné v Google play i App Store. Nejvýhodnější ceny je ale stále možné získat s předstihem online na webových stránkách www.FlixBus.cz nebo díky mobilní aplikaci.

„Nákup přes webové stránky FlixBusu nebo mobilní aplikaci stále zůstává nejjednodušším a cenově nejvýhodnějším způsobem. Aplikace také usnadňuje nástup do autobusu – řidič pomocí QR kódu přes aplikaci přímo zkontroluje jízdenku a není tedy třeba ji tisknout. Změna rezervace a storno jízdy jsou ve FlixBusu možné do 15 minut před odjezdem a to bezplatně,“ dodává Čmielová.

FlixBus je mladá evropská společnost působící v oblasti dálkové dopravy. Díky zásuvkám v autobuse, velkému odstupu sedadel, klimatizaci a kvalitnímu wi-fi připojení nabízí vysoký komfort a kvalitu cestování za dostupnou cenu. V České republice rozšířil nabídku vnitrostátních spojení v srpnu tohoto roku.

Zdroj: FlixBus, ČSAD SVT Praha

Nejvíc cestujících si kupuje jízdenky v prodejní kanceláří v Praze na autobusovém nádraží Florenc.
Jízdenky lze zakoupit i v nové aplikaci IDOS Jízdní řády.