Iveco Czech Republic opět patří mezi nejúspěšnější české exportéry
Iveco bodovalo i v několika dalších kategoriích. Z hlediska celkového objemu exportu v roce 2016 obsadila sedmou příčku. Deváté místo pak získala v kategorii „Exportér s největším objemem exportu v letech 1993 – 2016“. Foto Exportér roku
Další
Společnost Iveco získala stříbrné ocenění na 23. ročníku soutěže Exportér roku. V kategorii „Nárůst exportu v letech 1993–2016“ mezi firmami s objemem vývozu nad 500 milionů korun ročně.
Úterý, 19. prosinec 2017, rebus
Na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci v Praze převzal cenu z rukou premiéra Andreje Babiše a  předsedy senátu České Republiky Milana Štěcha generální ředitel Iveco Czech Republic Jiří Vaněk.

Vysokomýtská firma bodovala i v několika dalších kategoriích. Z hlediska celkového objemu exportu v roce 2016 obsadila sedmou příčku. Deváté místo pak získala v kategorii  „Exportér s největším objemem exportu v letech 1993 – 2016“.

„Dosažený úspěch je výsledkem systematické realizace investic do rozvoje výrobního závodu ve Vysokém Mytě, intenzivní inovace výrobkové řady autobusů Crossway, poskytováni kvalitních služeb našim zákazníkům a neustálého vyhledávaní nových obchodních příležitosti",  řekl Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s.

Iveco Czech Republic loni zaznamenala výrobní rekord, když brány závodu opustilo 3 885 nových autobusů. Více než 94 % z nich se prodalo v zahraničí.

Stejně jako v předchozích letech i 23. ročník soutěže Exportér roku se konal pod záštitou Hospodářské komory ČR. Pořadateli soutěže jsou tradičně Střední podnikatelský stav, z.s. a Asociace na podporu podnikání ČR, z.s. .

IVECO BUS v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO BUS. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na už 90 letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 30 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích a nový model Evadys.

IVECO BUS
IVECO BUS je značkou CNH Industrial N.V., celosvětového lídra v oblasti kapitálových produktů, jehož akcie jsou obchodovány na newyorské burze Stock Exchange a na italské burze Borsa Italiana v Miláně.
IVECO BUS, významný hráč na poli veřejné dopravy a jeden z největších výrobců autobusů v Evropě, vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu vozidel, která splňují veškeré nároky veřejných a soukromých dopravců:
- školní, meziměstské a turistické autobusy (Crossway, Evadys a Magelys)
- standardní i kloubové městské autobusy, včetně verzí BRT, přičemž Iveco Bus je bezkonkurenčním lídrem, pokud jde o čisté technologie jako CNG a hybridní pohon (Urbanway a Crealis)
- minibusy pro všechny druhy osobní dopravy (Daily)

Zdroj: Iveco
Iveco získalo druhé místo v kategorii „Nárůst exportu v letech 1993–2016“ mezi firmami s objemem vývozu nad 500 milionů korun ročně. Na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci v Praze převzal cenu z rukou premiéra Andreje Babiše a předsedy senátu České Republiky Milana Štěcha generální ředitel Iveco Czech Republic Jiří Vaněk. Foto Exportér roku