Scania má v České republice za sebou úspěšný rok
Na veletrhu CZECHBUS svůj stánek společnost Scania koncipovala na téma „Udržitelnost přepravy". A u poroty bodovala.
Další
Přijala 53 objednávek na své autobusy. V porovnání s rokem 2016 je to o 400 % více. Povedl se i veletrh CZECHBUS.
Úterý, 19. prosinec 2017, rebus
Scania je v poslední době na českém trhu v oblasti dodávek městských a příměstských autobusů úspěšná. Nedávno podepsala smlouvu s BORS Břeclav na dodávku 14 autobusů Scania Citywide LF, všechny s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Na nákup vozidel získal BORS dotaci v rámci dotačního programu IROP. V MHD v Břeclavi tak budou cestující jezdit jen novými autobusy Scania Citywide LF s délkou 12,0. Provedení na CNG (motor 280hp), celonízkopodlažní se třemi dvojkřídlími dveřmi, automatickou převodovkou. Kapacita cestujících je 28+2 s prostorem pro 1 invalidní vozík nebo kočárek. Dodávka je rozdělena na dvě části, 8 kusů v dubnu 2018, 6 kusů v srpnu 2018.

BORS Břeclav zařadil do svého vozového parku v srpnu letošního roku i tři autobusy Scania Interlink LD. Ty jsou vůbec první svého typu v České republice. Autobusy jsou nasazovány na linku spojující Hodonín s Brnem.

Téměř přesně před rokem si pořídila první dva ekologické autobusy švédského výrobce dopravní skupina 3CSAD. Jednalo se o první příměstské CNG autobusy Scania v České republice. Spolupráce obou společností vznikla na veletrhu CZECHBUS v roce 2015.

Ve čtvrtek 14. prosince letošního roku převzali zástupci dopravní skupiny 3CSAD v Paskově dalších šest modelů s pohonem na stlačený zemní plyn. Vozidla budou jezdit na linkách městské a příměstské dopravy v Havířově a Karviné.

Z šestice vozů jsou 4 velkokapacitní v prodlouženém patnáctimetrovém provedení, jeden v městské verzi bude nasazen na linkách MHD Havířov, tři prodloužená vozidla ve verzi Suburban pak budou nasazena na příměstských linkách - 2 mezi Havířovem a Ostravou, 1 mezi Karvinou a Ostravou. Kromě patnáctimetrových autobusů si 3ČSAD převzala i dvojici dvanáctimetrových zcela nízkopodlažních vozů Scania Citywide LF, které budou rovněž zajišťovat městskou hromadnou dopravu v Havířově.

Nová vozidla pro Havířovskou MHD byla dnes slavnostně prezentována v areálu autobusového nádraží v Havířově. Na příští rok 3CSAD plánuje nákup dalších 11 Scanií, které budou dodány v polovině roku.

Zákazníkem Scanie je i Arriva. Ta začátkem prosince převzala do pronájmu na 12 měsíců jeden autobus Scania Citywide LE CNG a jeden Suburban LE. Oba jsou v provozu na příměstské lince mezi Ostravou a Šilheřovicemi u polských hranic. Specifikace vozidel je nastavena podle požadavků Arrivy a navíc obsahují řadu nadstandardních prvků výbavy.

Scania má za sebou prodejně velmi podařený rok. Přijala celkem 53 objednávek na své autobusy, což je v porovnání s rokem 2016 nárůst o 400 %. Na tomto čísle má velkou zásluhu veletrh CZECHBUS. Scania získala 24 nových objednávek, což je nejvíce v historii a zároveň získala cenu za nejlepší expozici nad 100 m2 – 1. místo Grand Prix.

Velmi úspěšný rok 2017 byl mimo jiné ve znamení městských a příměstských autobusů. Scania přijala první objednávky na městskou řadu Scania Citywide. „Celkem jich bylo 31 ks což je oproti 2 ks v roce 2016 nárůst více jak 15 násobný,“ bilancuje na závěr roku obchodní manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů. A vrací se k veletrhu CZECHBUS: „každý rok se snažíme připravit pro naše zákazníky něco zajímavého. Letos jsme náš stánek koncipovali na téma „Udržitelnost přepravy“ což je pro budoucnost veřejné dopravy ve městech a jeho okolí velmi aktuální téma.“

V roce 2018 slibuje Scania svým zákazníkům další novinky.

Scania je předním světovým dodavatelem přepravních technologií se specializací na těžká užitková vozidla a autobusy s celkovou hmotností 18–250 tun. Vozidla značky Scania jsou proslulá hospodárnou spotřebou paliva, vysokou mírou pohodlí a bezpečnosti pro řidiče, výkonem motoru i celkovou spolehlivostí. Pro autobusy značky Scania je k dispozici kompletní podpora v rámci mezinárodní servisní sítě společnosti Scania. Majitelé vozidel značky Scania mohou navíc využívat i nepřetržitou silniční službu Scania Assistance zajišťovanou společnosti Scania.
BORS Břeclav zařadil do svého vozového parku v srpnu letošního roku tři autobusy Scania Interlink LD.
V prosinci 2016 pořídila první dva ekologické autobusy SCANIA dopravní skupina 3CSAD. Jednalo se o vůbec první příměstské CNG autoubusy Scania v České republice.
Arriva začátkem prosince 2017 převzala do pronájmu na 12 měsíců jeden autobus Scania Citywide LE CNG a jeden Suburban LE
Cena za nejlepší expozici nad 100 m2 – 1. místo Grand Prix pro Scanii.
Sladké jedlé autobusy Scania na veletrhu CZECHBUS :)