V Řecku budou jezdit elektrobusy Solaris
Společnost Solaris Bus & Coach S.A. a největší elektrárenská společnost v Řecku PPC S.A. podepsaly tříleté Memorandum o porozumění. Předmětem je spolupráce v oblasti elektromobility. Foto energyin.gr
Další
V Aténách bylo podepsáno Memorandum o porozumění mezi největší řeckou elektrárenskou společností Public Power Corporation S.A. a Solaris Bus & Coach S.A.
Úterý, 12. prosinec 2017, rebus

Společnost Solaris Bus & Coach S.A. a největší elektrárenská společnost v Řecku Public Power Corporation S.A. (PPC) podepsaly tříleté Memorandum o porozumění, jehož cílem je prozkoumat možnosti jejich spolupráce na elektromobilitě v sektoru integrované městské dopravy v Řecku, a dalších dohodnutých oblastech.

V rámci této spolupráce společnost PPC, plně harmonizovaná s evropskými politikami v odstraňování karbonizace, poskytla záštitu akci "Elektrická městská mobilita", kterou Solaris uspořádal v pondělí 20. listopadu na mezinárodním letišti Eleftherios Venizelos v Aténách.

Podpis Memoranda proběhl 21. listopadu v přítomnosti prezidenta Polské republiky Andrzeje Dudy a zástupci řeckého státu během oficiální dvoudenní návštěvy polského prezidenta v Řecku na pozvání prezidenta Řecké republiky Prokopiose Pavlopoulose. Polský prezident a doprovodná delegace se zúčastnili řecko-polské obchodní konference "Inovativní zelené technologie", která se konala v Kulturním centru Nadace Stavros Niarchos. Podpis memoranda se uskutečnil po poledním setkání polského prezidenta s polskými a řeckými podnikateli.

Zdroj: Solaris

Elektrické autobusy Solaris ujely v rámci Evropy více než 4 miliony kilometrů. Foto Solaris