FlixBus se změnou jízdních řádů posiluje spojení na trase Praha-Brno
O víkendu dochází k posílení frekvence – od pátku do neděle na cestu vyjede až 41 spojů denně. Některé spoje zajíždějí až na Letiště Václava Havla.
Pondělí, 11. prosinec 2017, rebus
  • Změna jízdního řádu od 10. prosince 
  • FlixBus posiluje víkendové spojení mezi Prahou a Brnem 
  • Z Brna až na Letiště Václava Havla o víkendu 7krát denně
  • Nové zastávky Hradčanská v Praze, Tržnice v Karlových Varech, nádraží v Táboře i Divadlo Alfa v Plzni

FlixBus od 10. prosince navyšuje počet spojů na trase mezi Brnem a Prahou v pátek na 41 spojů denně. Některé zelené autobusy na této trase nově zajíždějí až na Letiště Václava Havla Praha. Na jednotlivé cesty, kde zelené autobusy rotují, počítá dopravce také s větší časovou rezervou.
 
„Nejvýraznější změna nastává na trase mezi Prahou a Brnem, kde měníme četnost spojení – ve všední den si naši zákazníci mohou zakoupit jízdenky do 28 spojů. Na víkend dochází k posílení frekvence – od pátku do neděle na cestu vyjede až 41 spojů denně,“ uvádí mluvčí FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko Martina Čmielová.
Nově zelené autobusy z Brna zajíždějí až na Letiště Václava Havla Praha. Jedná se denně o 10 spojení ve všední den a 14 o víkendu obousměrně. Nejlevnější jízdenku si zákazníci na této trase mohou pořídit už od 149 Kč.
 
Na trase mezi Prahou a Libercem si v zimním období mohou zákazníci rezervovat jízdenky na 8 spojů denně ve všední den, od pátku do neděle na 10 spojů denně. Na trase Praha – Plzeň vyjíždí 8 spojů ve všední den a 12 o víkendovém v obou směrech. V Plzni je také přidaná nová zastávka u Divadla Alfa. Nové zastávky FlixBus pro pohodlí a dostupnost zákazníků přidává i na spojích mezi Prahou a Karlovými Vary – v Praze na Hradčanské a v Karlových Varech jde o zastávku Tržnice.
Všechny spoje z Prahy směrem na Tábor a České Budějovice nově zajíždějí až do Českého Krumlova. Jde denně o 10 spojů ve všední den a až 16 o víkendu. V Táboře autobusy nově zastavují přímo na autobusovém nádraží.

Mezinárodní spoje a cestování do Alp
České zákazníky může potěšit zejména snadné spojení mezi Prahou a alpskými středisky. S přestupem v Mnichově je možné dopravit se do míst jako Stubaier Gletscher nebo Kitzbühel a jejich okolí a možnost zakoupit si jízdenku spolu se skipassem za zvýhodněnou cenu. Frekvence spojení mezi Prahou a Mnichovem je až 9 spojů denně. K dalšímu navýšení počtu spojů dojde v období Vánoc.
Změna zimního jízdního řádu počítá také s úpravou časového plánu směrem do Berlína a zpět. Díky otevření nového úseku dálnice D8 je plánovaný příjezd do Drážďan uspíšen o 10 minut.

Atraktivní ceny najdete v mobilní aplikaci
Nejvýhodnější ceny je ve FlixBusu možné získat s předstihem online na webových stránkách
www.FlixBus.cz nebo díky mobilní aplikaci.
„Naše aplikace také usnadňuje nástup do autobusu – řidič pomocí QR kódu přes aplikaci přímo zkontroluje jízdenku a není tedy třeba ji tisknout. Změna rezervace a storno jízdy jsou ve FlixBusu možné do 15 minut před odjezdem a to bezplatně. Díky zásuvkám v autobuse, velkému odstupu sedadel, klimatizaci a kvalitnímu wi-fi připojení nabízí FlixBus vysoký komfort a kvalitu cestování,“ dodává Čmielová.

Rozšíření prodejních kanálů
Od nových jízdních řádů lze na vybrané linky FlixBus zakoupit jízdenky i ve všech kancelářích s prodejním programem AMSBUS (seznam na
http://pokladny.amsbus.cz). Přes tento prodejní kanál mohou cestující zakoupit jízdenky zejména na vnitrostátní linky, z mezinárodních linek je k prodeji linka Praha-Košice.
Navíc půjdou jízdenky koupit i v nové aplikaci IDOS Jízdní řády nebo Cestovné poriadky přístupné v Google play i App Store.  

Zdroj: FlixBus

Navýšení spojení FlixBus od 10. prosince 2017.
Autobusy FlixBus na autobusovém nádraží Praha Florenc. Foto Busportál