Integrace veřejné dopravy ve Středočeském kraji pokračuje
Autobusové linky PID nově od 10. prosince obslouží 23 měst a obcí, v dalších 76 železničních zastávkách bude možné do vlaku nastoupit i s jízdenkou Pražské integrované dopravy.
Pátek, 08. prosinec 2017, rebus

Rozšiřování integrované dopravy, kde je možné na jednu jízdenku využít vlaky, autobusy i městskou dopravu, pokračuje od 10. prosince 2017 na Byšicku, Velvarsku, Kolínsku, Kutnohorsku a Benešovsku. Zatímco v severní části Středočeského kraje budou integrovány autobusové linky v oblasti Byšicka a Velvarska, v oblasti Kolínska, Kutnohorska a Benešovska bude rozšířena integrace na železnici. Autobusové linky PID nově obslouží 23 měst a obcí, v dalších 76 železničních stanicích a zastávkách bude možné do vlaku nastoupit také s jízdenkou Pražské integrované dopravy.

„Integrace dalších obcí na Byšicku navazuje na úspěšné etapy integrace Mělnicka, což dokazuje i nynější posílení víkendových spojů mezi Prahou a Mělníkem na dvojnásobek. V oblasti Velvarska navazujeme na předešlou etapu na Kladensku v srpnu letošního roku. I zde se cestujících dočkají kratších intervalů i lepších návazností mezi autobusy a vlaky,“ popisuje ředitel IDSK Pavel Procházka.

„Díky dohodě s Českými dráhami i Ministerstvem dopravy ČR výrazně rozšiřujeme také uznávání jízdenek PID ve vlacích v oblasti Kolínska, Kutnohorska a Benešovska. Lidé budou moci použít integrované jízdenky nejen v osobních vlacích třeba do Vlašimi, Sedlčan či Kácova, ale i v rychlících do Kolína či Kutné Hory,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Integrace autobusových linek na Byšicku, Všetatsku a Kokořínsku

Páteřní linkou oblasti bude prodloužená linka 467, která nově propojí Mladou Boleslav a Mělník a také Roudnici nad Labem. Autobusy budou v Mladé Boleslavi navazovat na začátky a konce směn v automobilce Škoda. Páteřní linka 467 pojede častěji, a také večer a o víkendech. Tuto linku doplní číslo 668 na trase Mšeno – Mělnické Vtelno – Byšice – Všetaty. Autobusy 668 budou ve Všetatech navazovat na vlaky ve směru z/do Prahy. V Mělnickém Vtelnu budou dále zajištěny přestupy mezi linkami 467 a 668. Rozšířená trasa mělnické městské linky 474 nově zajistí spojení do Kokořína i přes Hostín do Byšic. Obyvatelé dalších obcí tak získají přímé spojení do všech důležitých částí města Mělníka, nejen na autobusový terminál. Zároveň dojde k významnému posílení linky 369 z Prahy do Mělníka o víkendech zkrácením intervalu z 60 na 30 minut s ohledem na stále rostoucí počet cestujících.

Integrace autobusových linek na Velvarsku

Stávající linka 617 Kladno – Slaný – Velvary – Mělník rozšíří provoz a nově obslouží další obce na trase. Ve Velvarech bude návaznost na vlaky S44 do Kralup nad Vltavou a v Mělníku u části spojů také na linku 467 směr Mladá Boleslav. Tuto linku doplní číslo 593 pro obsluhu dalších obcí mezi Slaným a Velvary. I tyto autobusy budou ve Velvarech navazovat na vlaky S44 od Kralup.

Integrace železnice na Kolínsku, Kutnohorsku a Benešovsku

Integrované přestupní jízdenky PID budou nově platit v 76 stanicích a zastávkách na železničních tratích do Votic, Vlašimi, Sedlčan, Kolína, Kutné Hory či Zbraslavic, jízdní doklady PID bude možné nově využívat také v rychlících z Prahy do Kolína, resp. Kutné Hory.
V osobních pokladnách stanic Kolín, Kolín zastávka, Velim, Pečky, Kutná Hora hl. n., Kutná Hora město, Olbramovice, Sedlčany, Velký Osek bude umožněn prodej jízdenek PID pro jednotlivou jízdu s předem zvoleným počátkem platnosti, v ostatních nově integrovaných úsecích, které se nacházejí v tarifních pásmech 5 až 7, zatím nebude možné označit si papírové jízdenky PID pro jednotlivou jízdu z předprodeje.

Komplexní informace o změnách a jízdní řády na stránkách PID a na Facebooku

Zdroj: IDSK a ROPID

Ilustrační foto ze zahájení integrace Sedlčanska v dubnu letošního roku. Foto Busportál