Z Teplic do Prahy o víkendech častěji
Během adventních víkendů pojedou autobusy z Teplic do Prahy téměř každou hodinu, Arriva vypraví posilové spoje.
Středa, 06. prosinec 2017, rebus

Od adventního víkendu, tedy od soboty 2. prosince, přidala Arriva na linku z Teplic do Prahy mimořádné posilové spoje, protože očekává v době předvánočních nákupů větší množství cestujících. Od 10. prosince po úpravě jízdních řádů pojede nově poslední spoj z Prahy v sobotu a v neděli ve 22:30 a v Teplicích bude zastavovat pro výstup na Pražské, na Benešově náměstí, na hlavním nádraží a v Celní. Zároveň Arriva lehce omezí provoz expresů ve státní svátky.

„Před Vánoci lidé vždy více cestují, proto přidáme do jízdního řádu posilové spoje. Počítáme, že zájem o cesty do Prahy bude veliký, lidé budou vyrážet za nákupy i na vánoční trhy,“ říká obchodní ředitel Arriva City Petr Havlík. „Mezi sedmou ráno a osmou večer pojede z Teplic do Prahy autobus v podstatě každou hodinu, z Prahy pojedeme v hodinovém intervalu až do 22:30. Poprvé vyrazily posilové spoje v sobotu 2. prosince a posledním dnem adventního posíleného provozu bude neděle 17. prosince."

Zároveň ve svátky dojde k omezení dopravy. Na Štědrý den pojede poslední spoj z Teplic v 15:00 a z Prahy zpět v 16:30.

O teplické Arriva Expressy je zájem
„Arriva Expressy mezi Teplicemi a Prahou jezdí od 21. března 2016. Od té doby jsme již dvakrát rozšířili provoz. Obsazenost je velmi solidní, kolem 75 %, a některé spoje, zejména ty v ranní a odpolední špičce pracovních dnů, jsou vyprodané, proto jsme v listopadu přistoupili k dalšímu posílení. Nyní provozujeme 14 párů spojů v pracovních dnech,“ doplňuje Petr Havlík. „Poslední spoje z Prahy o víkendu jsme posunuli na pozdější čas, abychom vyšli vstříc lidem, kteří se vydali třeba na prohlídku Prahy,“ doplňuje Petr Havlík. Poslední spoj o víkendu tak vyjíždí až ve 22:30.

Jízdenky jsou výhodnější přes internet
Jízdenky si mohou lidé pořídit také v předprodeji nebo na internetu. „Zájem ze strany cestujících je opravdu velký, chceme zvýhodnit ty, kteří si zajistí jízdenku s předstihem. Má to celou řadu výhod. Kromě rezervovaného místa je jízdenka levnější a v případě internetového nákupu ji lze do 30 minut před odjezdem v e-shopu zase vrátit bez jakéhokoliv udávání důvodu," popisuje Petr Havlík, proč jsou jízdenky přes internet o 10 korun levnější. Základní jízdné stojí při nákupu v autobuse u řidiče 69 korun, při nákupu přes internet nebo v předprodeji jen 59 korun.

Zdroj: Arriva

Adventní posilové spoje o sobotách a nedělích od 2. 12. do 17. 12. 2017