V Děčíně příští rok vyjedou ekologické autobusy MAN
Dopravní podnik pořídí 21 autobusů MAN Lion’s City s pohonem na zemní plyn a postaví novou plnící stanici.
Pondělí, 04. prosinec 2017, rebus

Osmnáct dvanáctimetrových a tři kloubové autobusy MAN Lion’s City CNG začnou příští rok jezdit v ulicích Děčína. Dopravní podnik jimi nahradí stávající naftové autobusy.

„Celková hodnota kontraktu je 130 milionů korun, přičemž 85 procent je hrazeno z dotace evropských fondů v rámci programu ITI,“ říká ředitel dopravního podniku Bohumil Bárta.

Všechna vozidla budou nízkopodlažní a vybavená klimatizací. Výhodou MANů je jejich výška - pouze 3,3 metru, to je u vozidel na CNG nejméně.

Prvních deset nových autobusů vyjede do ulic Děčína do konce března příštího roku. Do té doby musí dopravní podnik postavit také novou plnící stanici na stlačený zemní plyn. Zbývající autobusy má české zastoupení MAN Truck & Bus dodat nejpozději do konce října 2018.

Vozidla na CNG patří mezi ekologické dopravní prostředky. Jsou méně prašné než autobusy na klasické naftové motory, produkují nižší emise oxidu uhličitého a jsou také podstatně tišší. Provoz autobusů na CNG je také výrazně levnější.

Tato zakázka je pro MAN v ČR jedna z největších. Větší počet MANů jezdí ještě např. u Arrivy, ČSAD Polkost či společnosti TRADO-MAD ze skupiny ICOM.

Zdroj: DP Děčín a MAN