BusLine odstartoval bezpečnostní projekt pro cestující
BusLine vybavuje autobusy na linkách v Libereckém a Královéhradeckém kraji reflexními páskami, které bude rozdávat hlavně večer. Foto BusLine
Další
Vybavuje autobusy na linkách v Libereckém a Královéhradeckém kraji reflexními páskami, které bude rozdávat hlavně večer.
Čtvrtek, 30. listopad 2017, rebus

Na základě televizní reportáže o alarmujícím nárůstu  dopravních nehod chodců se vedení společnosti BusLine rozhodlo odstartovat a finančně podpořit bezpečnostní projekt pro své cestující a vybavuje autobusy na linkách v Libereckém a Královéhradeckém kraji reflexními páskami.

„Naši řidiči denně vozí tisíce cestujících, kteří jsou současně i chodci a mnoho z nich si bohužel stále neuvědomuje, jak nebezpečné pro ně je, pohybovat se na vozovkách bez reflexních prvků. Právě televizní reportáž poukazovala na to, že v poslední době došlo k nárůstu dopravních nehod, kdy je na vozovce sražen chodec o neuvěřitelných 1.000 %. Vedení společnosti tento fakt považuje za velmi alarmující, a proto jsme se rozhodli vybavit naše autobusy reflexními páskami, které budou pro cestující zdarma. I kdyby jediná reflexní páska, kterou si v našem autobusu cestující vezme, zachránila jeden lidský život, nebo odvrátila dopravní nehodu, má to smysl,“ sdělil Ing. Radek Chobot, ředitel společnosti.

Autobusy se pohybují v extravilánech měst a v menších obcích, kde mnohdy chybí osvětlení a chodníky, a proto jsou vozy BusLine na 94 linkách v Libereckém a na 31 linkách v Královéhradeckém kraji vybavovány tisíci reflexních pásek. Pásky budou k dispozici v autobusech především ve večerních hodinách, tedy v době, kdy je snížená viditelnost. Nejzranitelnějšími se cestující stávají především při cestách na autobusovou zastávku nebo při vystupování z autobusu, protože už nejsou chráněni prostředkem veřejné dopravy a mnohdy se pohybují po krajích vozovek.

Zdroj: BusLine

BusLine rozdává cestujícím reflexní pásky. Foto BusLine