IVECO BUS rozšiřuje v roce 2017 produktovou řadu o několik modelů
IVECO BUS s největším počtem vozidel na veletrhu CZECHBUS.
Další
Na veletrhu CZECHBUS představilo nový Crossway Low Entry Natural Power, třínápravový Crossway Low Entry, nový turistický Evadys a Daily Minibus Blue Power.
Pondělí, 27. listopad 2017, rebus
IVECO BUS v letošním roce přichází s několika novinkami, kterými rozšiřuje řadu městských, meziměstských i zájezdových autobusů. Všechny jsme měli možnost vidět i na veletrhu Czechbus 2017. 

Vozem Crossway Low Entry Natural Power 12M kompletuje IVECO BUS svou řadu městských a meziměstských autobusů a činí tak další velký krok na poli nízkoemisní dopravy.

Jako průkopník na poli autobusů s alternativním pohonem slaví IVECO BUS  úspěchy díky modelům na hybridní pohon a zemní plyn. Nyní jde ještě dále a nabízí vozy řady Crossway ve verzi Natural Power, k jejichž pohonu využívá kombinaci zemního plynu a biometanu.

Toto ekologické řešení zaručuje snížení emisí pevných částic téměř na nulu a emisí oxidu dusíku o více než třetinu. Také hlučnost je snížena na polovinu a vůz nabízí v provozu mimořádně nízkou hladinu hluku pro řidiče, cestující i lidi v nejbližším okolí.

Vůz Low Entry Natural Power, který zažil českou výstavní premiéru, byl koncipován se záměrem co nejlépe uspokojit požadavky městské a meziměstské dopravy a přitom splňovat nároky na ekologicky šetrný provoz. Na veletrhu Busworld 2017, kde byl představen poprvé, získal titul “Sustainable Bus of the Year 2018” v kategorii meziměstských vozů. IVECO BUS upevňuje tímto vozem svou pozici ideálního partnera pro trvale udržitelnou dopravu.

Dalším novým  vozem, který se po světové premiéře na Busworld v Kortrijku představil i na českém trhu, je třínápravový Crossway Low Entry o délce 14,5 m. Skvělý přírůstek do řady Crossway  je k dispozici se dvěma či třemi dveřmi a díky své výjimečné přepravní kapacitě je optimální pro vysoce frekventované příměstské a meziměstské trasy. Dále rozšiřuje už tak rozsáhlou řadu Crossway, jež je synonymem spolehlivosti a efektivnosti a má na svém kontě již přes 30 000 prodaných vozů. Crossway LE se také stal vítězem letošního ročníku soutěže International Bus & Coach, která byla poprvé věnována nízkopodlažním autobusům.

Třetí novinkou a hlavním tahákem venkovní expozice byl model Evadys v nové turistické verzi. Ta je vhodná obzvláště pro kratší turistické cesty a výlety, díky své univerzálnosti však dokáže uspokojit i rostoucí poptávku po vozech pro regionální a celostátní linky. Jednoduše řečeno, tento vůz je ideální pro cesty s častými zastávkami, pro něž jsou klasické turistické autobusy méně vhodné, ale které jsou zároveň dost dlouhé na to, aby vyžadovaly vysoký výkon a komfort pro cestující.

Evadys patří do luxusního segmentu meziměstských/turistických autobusů, které nabízejí vysoký výkon, komfort a velkou kapacitu prostoru pro zavazadla. Tento model, vyráběný v závodě ve Vysokém Mýtě, doplňuje řadu turistických autobusů IVECO BUS jako mezičlánek mezi modely Crossway a Magelys.

Nová ekologická řada minibusů BLUE POWER, zahrnuje minibusy Daily Hi-Matic Natural Power a minibus Daily Electric, který byl další českou premiérou na stánku IVECO BUS. Minibus Daily Electric byl do prodeje uveden roku 2009 a od té doby je průběžně vylepšován.  Získal si spoustu obdivovatelů díky své efektivnosti, univerzálnosti a šetrnosti k životnímu prostředí, k níž je potřeba připočíst i 100% recyklovatelné akumulátory. Tento minibus s nulovými emisemi je ideální pro městská centra a kyvadlovou dopravu. Má dojezd 110 či 160 km se dvěma nebo třemi sodíko-niklovými akumulátory o vysoké hustotě v kombinaci s ultrakapacitory o vysokém výkonu, které zlepšují výkon vozu a životnost akumulátorů.

Systém regenerativního brzdění využívá kinetickou energii a přeměňuje ji na elektřinu pro dobíjení akumulátorů. Flexibilní režim dobíjení, patentovaný společností Iveco, umožňuje pomocí elektrické zásuvky a jediné zástrčky dobít akumulátory do 24 hodin při dobíjení doma, do 10 hodin v soukromých či veřejných dobíjecích stanicích, nebo do 2 hodin při rychlo-dobíjení ve veřejných dobíjecích stanicích.

Vnitřní expozice:
Crossway Low Entry Natural Power 12M
Crossway Low Entry 14,5M
Daily Blue Power Electric

Venkovní expozice:
Evadys - turistické provedení
Urbanway Hybrid 12M
Crossway Low Entry City 12M
Crossway Low Entry Line 12M
Magelys
Minibus Daily 65
Minibus Daily 70 Low Entry

IVECO BUS v České republice
Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO BUS. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na více než 88letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 30 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO s různými typy motorů.

Zdroj: Iveco BUS
Tisková konference IVECO BUS 21. listopadu.
Stánek IVECO BUS.
Venkovní prostory s vozidly IVECO BUS.
Crossway Low Entry Natural Power 12M.
Třínápravový Crossway Low Entry o délce 14,5 metrů.
Model Evadys v nové turistické verzi.
Nová ekologická řada minibusů BLUE POWER, zahrnuje minibusy Daily Hi-Matic Natural Power a minibus Daily Electric.
IVECO svá vozidla vybavuje i vlastními sedačkami vyráběnými ve Vysoké Mýtě. K dispozici je široký sortiment materiálů.