Mercedes-Benz do Brasil vyveze do Ekvádoru více než 300 autobusů
Mercedes-Benz do Brasil vyveze do Ekvádoru více než 300 autobusů, 230 je určeno pro městskou dopravu a 70 je turistických autokarů. Foto Daimler
První autobusy již jezdí v ulicích ekvádorských měst Guayaquil, Cuenca a hlavním městě Quito. Všechna vozidla budou dodána do konce roku.
Středa, 15. listopad 2017, rebus
Společnost Mercedes-Benz do Brasil opět vyhrála tendr na velkou zakázku - více než 300 autobusů. Do konce roku budou městské autobusy a turistické autokary dodány zákazníkům v Ekvádoru. Velké množství těchto vozidel přispěje k tomu, aby veřejná doprava v největších městech v zemi byla účinnější, čistší a tišší.

První autobusy jsou již v ulicích Guayaquil, Cuenca a hlavním městě Ekvádoru Quito. Také 70 turistických autokarů zlepší dálkové spojení v zemi. Robustní a pohodlné autobusy ze společnosti Mercedes-Benz do Brasil jsou vhodné pro ekvádorské silniční podmínky. Rozhodujícím faktorem pro rozhodnutí kupujícího byla rozsáhlá servisní síť Mercedes-Benz.

V prvních třech čtvrtletích roku 2017 vzrostl prodej autobusů společnosti Mercedes-Benz do Brasil. V Jižní Americe (kromě Mexika) značka s hvězdou dodala zákazníkům přibližně 9 500 autobusů - o 29 procent více než v loňském roce. Mercedes-Benz je nezpochybnitelným lídrem na brazilském trhu s podílem na trhu 51,7% (YtD 9/2017). Celkově Mercedes-Benz očekává, že brazilský autobusový trh bude růst, i když pomalu.

Zdroj: Daimler