Plzeňská Škodovka začala s dodávkou trolejbusů do Rumunska
Škoda Electric začala v těchto dnech s expedicí flotily nových trolejbusů, které vyrobila pro dopravní podnik Transurb v rumunském městě Galati. Škoda Electric dodá do Rumunska celkem čtrnáct vozidel typu Škoda 26Tr za zhruba 150 milionů korun. Foto Škoda
Dopravnímu podniku ve městě Galati dodá čtrnáct vozidel Škoda 26Tr za zhruba 150 milionů korun. První cestující se s nimi svezou ještě před Vánoci.
Středa, 08. listopad 2017, rebus

Škoda Electric začala v těchto dnech s expedicí flotily nových trolejbusů, které vyrobila pro dopravní podnik Transurb v rumunském městě Galati. Škoda Electric dodá do Rumunska celkem čtrnáct vozidel typu Škoda 26Tr za zhruba 150 milionů korun.

„Jde o další z řady dodávek pro rumunský trh. V poslední době jsme například dodali přes padesát trolejbusů do rumunských měst Temešvár a Baia Mare,“ říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.  

Plzeňská firma pro rumunského zákazníka vyrobila dvanáctimetrová vozidla s komfortní výbavou. „Vozy jsou klimatizovány v prostoru pro cestující i řidiče, disponují moderním informačním systémem s kamerami a automatickým počítáním cestujících. Pro dopravce bude provoz nových trolejbusů výhodný z ekologického i ekonomického hlediska. Trolejbusy jsme vybavili superkapacitory, které umožňují rekuperaci brzdné energie ve vozidle, a tím se sníží celková spotřeba vozu. Vozy jsme softwarově přizpůsobili s ohledem na stav tamní napájecí sítě, která se vyznačuje specifickými napěťovými poměry,“ upřesňuje projektový manažer Škody Electric Milan Norek.

Škoda dokončí předávání vozidel zhruba na začátku prosince letošního roku. „Ještě před Vánoci by se mohli škodováckými trolejbusy svézt první cestující,“ dodává Milan Norek.

Kromě dodávky pro rumunské Galati letos plzeňská společnost získala také další významnou exportní zakázku na padesát nových moderních trolejbusů pro hlavní město Lotyšska Rigu. Škoda Electric za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíce trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION

Trolejbusy byly během října a listopadu testovány v ulicích Plzně. Více v našem článku z pondělí 6. listopadu.