Ekologické autobusy MAN pro Hansea
Největší soukromá autobusová společnost ve Flandrech v Belgii objednala 72 autobusů MAN s motorem Euro 6.
Pátek, 10. listopad 2017, rebus

Skupina Hansea - s 805 autobusy největší soukromá autobusová společnost ve Flandrech - aktivně investuje do ekologie obnovením své autobusové flotily. Hansea objednala 72 nových autobusů od společnosti MAN za více než 15 milionů EUR. Pro MAN Belgie se jedná o největší objednávku autobusů v zemi za posledních 12 let.

Všech 72 nových autobusů je vybaveno motorem Euro 6 a nahradí starší vozidla s Euro 3. Hansea vozidla nasadí na zajišťování dopravy pro vlámskou dopravní společnost De Lijn. Ta si na část svých skužeb najímá další operátory, ti jsou povinni dodržovat všechna pravidla De Lijn. 

V roce 2018 bude Hansea investovat další 4 miliony EUR, tentokrát do nových autokarů a školních autobusů. I zde půjde o náhradu starších modelů Euro 3 za nové.

Autobusy s Euro 6 dojde k významnému snížení emisí oxidů dusíku. Vozidlo s Euro 3 produkuje stejně dusíku jako 25 autobusů s Euro 6. Také emise jemného prachu jsou velmi malé, téměř neměřitelné. Navíc nové autobusy s Euro 6 budou výrazně tišší.

Obnova vozového parku v souladu s normami Euro 6 je podle generálního ředitele společnosti Hansea jen mezistupněm k ještě zdravějšímu prostředí. Hansea věří v hybridní a elektrické alternativní pohony a hledá možnosti jejich zavedení do svých flotil.

Zdroj: MAN