Iveco Crossway LE je vítězem International Bus Competition 2017

Iveco porazilo další tři významné evropské výrobce nízkopodlažních autobusů. Crossway Low Entry přijede i na veletrh do Kortrijku.

Sobota, 07. říjen 2017, rebus
Crossway LE zvolila porota nejlepším meziměstským nízkopodlažním autobusem po pěti dnech náročných testů v červnu letošního roku v Mnichově. Za pět dní absolvovaly konkurenční autobusy řadu náročných testů před mezinárodními odbornými novináři.

Iveco Crossway LE 12 metrů dlouhý nízkopodlažní autobus získal první místo na této mezinárodní soutěži, která byla poprvé věnována autobusům s nízkou podlahou. Vypořádat se musel s konkurenty VDL Sitea Lle, Setra S 415 a Solaris Urbino 12 LE.

Model Iveco Crossway Low Entry porota vyhodnotila jako nejlepší z několika aspektů. Za jeho pohon, výbornou manévrovatelnost, pohodlí a celkové provozní náklady. Porota ocenila také prostor pro řidiče a cestující. Široké dveře (1 200 mm) a nízká podlaha (2 547 mm) umožní rychlý a bezpečný průchod. 43 cestujících využije pohodlná sedadla, samozřejmostí je prostor pro vozíčkáře a kočárky. Členové poroty zvláště ocenili komfort při testu jízdy v meziměstských oblastech.

Cenu získal také za nejlepší ergonomický prostor pro řidiče i díky rozšířenému přednímu převisu o 10 cm. Ergonomie pracovního prostředí byla vylepšena pomocí nového panelu přístrojů. Spolehlivý a výkonný motor Tector 7 nebo Cursor 9 - s výkonem od 286 do 360 koní s automatickou převodovkou vyhovuje výborně potřebám příměstské dopravy. Motory jsou maximálně ekologické.

Vice informací na stáncích IVECO na veletrhu Busworld nebo Czechbus.