Ankai plánuje vstoupit na evropský autobusový trh
Čínský výrobce autobusů Ankai přiveze na veletrh Busworld autobus s levostranným řízením. Přizpůsobí se požadavkům evropských zákazníků.
Pátek, 06. říjen 2017, rebus

Na začátku příštího roku přiveze svůj 12 metrů dlouhý autobus A9 do Velké Británie. Mluví se také následně o midi autobusech a double-deckerech.

Na veletrhu Busworld v Kortrijku vystaví A9 s levostranným řízením. Ankai zaměstnává konzultanty, kteří mu mají pomoci pokořit trh Velké Británie a Irska a doufá, vozidlo bude znamenat otevření knihy objednávek.

Toto vozidlo je považováno pouze za vývojový model. Ankai ho chce dopravcům nejprve ukázát a poučit se od svých potencionálních zákazníků. A9 maximálně přizpůsobí evropskému vzhledu a slibuje, že to bude jeden z nejlepších autobusů na trhu. Se svou produkcí 30 000 vozidel má od evropského trhu velká očekávání.

Ankai popisuje A9 jako všestranný model vhodný pro různé využití. Je to nový produkt, s 8,2-litrovým motorem Cummins ISL a výkonem 400 hp, s převodovkou ZF EcoLife. Cummins je pro Ankai favorizovaným dodavatelem motorů pro evropská vozidla. Všechny motor budou vyráběny ve městě Darlington. A9 bude jako celoevropský autobus certifikovaný prostřednictvím procesu ES - typového schválení celého vozidla. Ostatní modely dostanou individuální schválení.

 A9 bude na veletrhu Busworld doprovázet autobus double-decker s hliníkovou karoserií.

Zdroj: Busworld.org

Anhui Ankai Automobil se specializuje na výrobu autobusů a autokarů. Vyrábí městské a meziměstské autobusy, autokary a komponenty. Nabízí i servis a údržbu. Má tři hlavní dceřiné společnosti a distribuuje své výrobky po celém světě.