MAN GOURMET bus v Singapuru
Osvěžující koncept spojuje gurmánský zážitek a prohlídku města v luxusní restauraci na kolech. V Singapuru jezdí unikátní patrový autobus, ale i téměř tisíc klasických vozidel MAN.
Pátek, 06. říjen 2017, rebus

Singapurský autobusový dopravce Duck & Hippo nabízí vyhlídkové jízdy spojené s gastronomickým zážitkem: hosté si v rámci prohlídky města mohou vychutnat i regionální lahůdky. Restaurace na kolech je instalována v patrovém autobuse MAN.

Luxusní GOURMET bus umožňuje vychutnat si kulinářské lahůdky a zároveň si prohlédnout nejzajímavější místa v Singapuru. V horním patře autobusu MAN je restaurace pro 32 hostů, ve spodním kuchyně. Během vyhlídkové jízdy kolem architektonických zajímavostí se podává oběd nebo večeře.

Společnost MAN při vývoji pojízdné restaurace spolupracovala s lokálním výrobcem nástaveb firmou Soon Chow "Koncept a jeho realizace jsou v Asii jedinečné," říká Tim Schuler, obchodní ředitel pro autobusy v MAN Truck & Bus Asia Pacific. Základem autobusu je nízkopodlažní 12-metrový podvozek MAN typu A69. Je vybaven motorem Euro 5 o výkonu 250 k (184 kW). Bezpečnost zajišťuje elektronický brzdový systém EBS, ABS a ASR a ke komfortu při jízdě přispívá i elektronicky řízené vzduchové odpružení ECAS.

Vozidlo s elegantní černou karoserií přitahuje pozornost hned na první pohled a zákazníci si užijí komfortu i po nastoupení. Autobus má všechny znaky luxusní restaurace včetně designu a konfigurace interiéru. Nejprve po červeném koberci vejdou na spodní patro, kde jsou prostory kuchyně. Ta je vybavena vším, co je třeba k ohřívání a servírování jídla, které se dodává do autobusu čerstvě uvařené před začátkem vyhlídkové jízdy. Dvouchodové menu a nápoje během cesty Singapurem roznášejí dva číšníci. Na horní patro do restaurace vede schodiště. Zákazníky vítají prostřené stoly, příjemnou atmosféru dodává prostoru nepřímé osvětlení. O živou zábavu se stará 14 projektorů, které přímo na stoly hostů promítají  obrázky. Patrový autobus MAN je také vybaven bezdrátovými mikrofony pro průvodce, audio-systémem a wifi.

Originální MAN GOURMET bus není jediným výjimečným autobusem s emblémem lva v Singapuru. Turisté i obyvatelé města mohou město poznávat i ve dvou historických trolejbusech MAN.

V Singapuru nedávno uvedli do provozu 122 nízkopodlažních patrových městských autobusů. Vznikly v rámci společného podniku MAN s malajským výrobcem nástaveb Gemilang Coachworks s podporou MAN Truck & Bus Asia Pacific a lokálním dovozce, firmou STK. Vozidla navazují na objednávku 60 kusů z roku 2015, tím se flotila značky MAN v Singapuru rozrostla na více než 950 autobusů. Díky rozšíření nabídky o nový podvozek patrového autobusu je MAN od letošního roku schopen poskytnout kompletní paletu produktů - od sólo autobusů s délkou 12 metrů přes 18 metrů dlouhá kloubová vozidla až po 12 metrový double-decker.

Zdroj: MAN