Trolejbusy jezdí v Opavě už 65 let
Fotoreportáž ze Dne otevřených dveří Městského dopravního podniku Opava ve čtvrtek 28. září.
Pátek, 29. září 2017, rebus
V areálu opavského městského dopravního podniku (MDPO), v jeho sídle v Bílovecké ulici, si mohli návštěvníci prohlédnout mnohé. Kromě dieselových a plynových autobusů MDPO byly rovněž k vidění jak staré, tak i současné trolejbusy, autobusy na nepravidelnou dopravu (4x autobus Karosa C 954), technika na údržbu trolejového vedení, odtahový vůz, ...

Na akci přivezli vozidla: DP Ostrava trolejbus Škoda 8 Tr, 9 Tr, 17 Tr a Škoda 706 RTO; DSZO trolejbus Škoda 9 Tr; Iveco Czech republic hybridní Urbanway 12m, SOR vystavil svůj elektrobus EBN a Solaris se prezentoval s vozem Urbino 12 IV v příměstském provedení pro firmu ZDS Psota.

Mimo toho byli také na Dni otevřených dveří hasiči s vozidly MAN a jeřábem Terex. Dále zástupci MP Opava, svůj stánek měl ve vozovně i prodejce elektrovozů Nissan a Slezská nemocnice. V neposlední řadě Český červený kříž, který návštěvníkům ukazoval, jak poskytovat první pomoc.

Akce byla dobře zorganizovaná, což určitě ocenilo i velké množství návštěvníků, kteří v tento sváteční den využili možnost podívat se do dopravního podniku a svézt se historickými trolejbusy a autobusem na celé řadě tras.

Tomáš Ertl - spolupracovník Busportálu
Hvozdnický expres
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy