Pozvánka: Prestižní závod okruhových tahačů Czech Truck Prix na Autodromu v Mostě
Team Schwabentruck a Team Hahn. Foto Iveco
Další
Vrcholný podnik roku proběhne o víkendu 2. až 3. září. Partnerem závodu je Iveco.
Pondělí, 28. srpen 2017, rebus

IVECO má k motosportu blízko. Letos se radovalo z umístění dvou svých vozů na předních místech nejtěžší rallye na světě Rally Dakar v kategorii Truck. Nizozemský závodník Gerard de Rooy, vedoucí týmu PETRONAS De Rooy IVECO a vítěz Rallye Dakar v roce 2012 a 2016, obsadil třetí místo ve voze IVECO Powerstar a závodník Federico Villagra, který také usedl do vozu IVECO Powerstar, dokončil Rallye Dakar 2017 na čtvrtém místě.

Závod tahačů je součástí evropského šampionátu European Truck Racing Championship (ETRC), který začal v polovině května v Rakousku a přes Itálii, Německo, Slovensko a Maďarsko se od 2. do 3. září přesune na Autodrom v Mostě. Iveco se stalo pro tento závod partnerem mosteckého autodromu.

Poprvé se IVECO zúčastní celého Evropského poháru tahačů 2017 jako technický sponzor dvou týmů: nadále bude podporovat Team Schwabentruck a nově i Team Hahn.  Německý jezdec Gerd Körber, trojnásobný vítěz Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), jeho týmový partner Markus Altenstrasser i tým Hahn, pojedou na 5,5-tunovém nákladním vozidle Stralis E 56 XP-R s motorem  IVECO Cursor 13, který má výkon úctyhodných 1 150 koňských sil. Tato vozidla jsou speciálně navržena a vybavena tak, aby dosáhla maximální rychlost 160 km/h.

Informace o Czech Truck Prix  a vstupenkách naleznete zde.

O Evropském pohárů tahačů jsme psali zde

O Rally Dakar 2017 jsme informovali zde

Iveco se stalo partnerem Czech Truck Prix na Autodromu v Mostě. Foto Autodrom Most