CNG kloubový autobus Scania na CNG zkušebně v Mexiku
Autobus Scania BRT s karoserií Marcopolo je prvním kloubovým autobusem na CNG ve městě Monterrey v Mexiku. Foto Scania
Další
Autobus Scania BRT s karoserií Marcopolo je prvním kloubovým autobusem na CNG. Jezdí ve městě Monterrey.
Pondělí, 28. srpen 2017, rebus

Na veletrhu BusWorld v Kolumbii koncem loňského roku Guillermo Hughes, obchodní manažer Scania v Argentině, vysvětlil: "Nová řada plynových motorů Scania má dvě velmi důležité technické výhody. První je že motory mohou být použity ve velkých nadmořských výškách, což může využít mnoho měst na kontinentu. Druhá je, že má velkou toleranci vůči změnám ve specifikaci paliva, může pracovat s různými stupni zemního plynu, aniž by musel být motor upraven."

Technologie Euro 6 a provoz na CNG se promítá do nižší úrovně emisí C02. Autobusy s pohonem na CNG jsou také velmi hospodárné. Obě tyto vlastnosti je činí výhodnou alternativou pro veřejnou dopravu s vysokým přepravním tokem cestujících. 18metrový autobus postavený na podvozku Scania K320 má kapacitu pro přepravu až 180 cestujících.

Město Monterrey leží v severovýchodním Mexiku a je hlavním městem mexického státu Nuevo León. Je významným průmyslovým a finančím centrem a má řadu vzdělávacích institucí. Samotné město má více než milión obyvatel, v metropolitní oblasti kolem Monterrey žije 3,7 milionu lidí, což je třetí největší v Mexiku. 

Zdroj: Busworld

Město Monterrey v severovýchodním Mexiku. Je to jedno z nejrozvinutějších a nejbohatších mexických měst. Foto Wikipedia.org