Nové Solarisy Urbino 12 electric se připojí k flotile společnosti Boreal Norge AS
Nové Solarisy Urbino 12 electric se připojí k flotile norské společnosti Boreal Norge AS. Foto Solaris
Pět elektrobusů bude jezdit na jihu Norska u předního provozovatele veřejné dopravy od léta 2018.
Středa, 23. srpen 2017, rebus

Na základě podepsané smlouvy mezi polským výrobcem a jedním z předních provozovatelů veřejné dopravy v Norsku budou nové 12-metrové elektrické autobusy Solaris Urbino dodány v létě příštího roku.

Autobusy budou mít elektrickou portálovou nápravu ZF AVE 130 s integrovanými elektromotory a řídícím systémem Medcom. Inovativní elektrické autobusy budou vybaveny 146kWh bateriemi Solaris High Power a budou nabíjeny prostřednictvím plug-in systému a střešním pantografem, který umožní rychlé nabíjení během jízdy.

Společnost Solaris již implementovala a testovala tuto technologii v podobných modelech rodiny Urbino v mnoha evropských městech, například v německém Hannoveru. Můžeme znovu připomenout, že elektrické Urbino 12 bylo oceněno jako nejlepší městský autobus roku 2017.

Autobusy musí být předány výrobcem v červenci 2018. Vozidla Solaris s nulovými emisemi budou provozovat linky 10 a 13 ve městě Kristiansand na jihu Norska. Moderní a ekologické autobusy budou vybaveny řadou funkcí, které zvyšují bezpečnost a kvalitu jízdy pro cestující.

"Je pro nás velkým potěšením, že jsme získali tuto zakázku po těžkém a dlouhém rozhodování. Jsme také velmi rádi, že tuto smlouvu uzavřeme s firmou Boreal Norge, která hraje důležitou roli na norském autobusovém trhu," říká Sverre Skaar, výkonný ředitel společnosti Solaris Norge.

Společnost Boreal se sídlem ve Stavangeru je přední národní skupina ve veřejné dopravě. Provozuje autobusy, tramvaje a trajekty. Skupina má 2 000 zaměstnanců v celém Norsku.

Solaris je na norském trhu od roku 2006. Na silnicích této země jezdí 483 autobusů se zeleným jezevčíkem. Na podzim letošního roku dodá Solaris Bus & Coach dva nové elektrické autobusy Urbino 12 společnosti Unibuss  v hlavním městě Norka Oslo a další dva vozy budou dodány operátorovi Norgebuss.

Zdroj: Solaris Bus & Coach