Autobusoví dopravci RegioJet a FlixBus si konkurují
Autobusové nádraží Florenc. Foto Busportál
Další
Se zahájením provozu linek na hlavních tazích vnitrostátních linek dopravce FlixBus dochází ke zlevnění jízdenek u konkurenčního dopravce RegioJet.
Čtvrtek, 17. srpen 2017, rebus

Spojení mezi Prahou a krajskými městy výrazně zlevní. Největší změnou je přechod na systém dynamických cen, kdy se cena jízdenky bude odvíjet podle toho, jak je autobus plný.

FlixBus při zahájení provozu linek zlevnil část jízdenek na 25 korun, dnes představil velké změny i RegioJet, zejména při platbě Kreditovou jízdenkou. Kromě zlevnění došlo k výrazné změně u podmínek storna jízdenek.

Ceny RegioJetu se nově budou dynamicky odvíjet od obsazenosti jednotlivých autobusových spojů. Při platbách Kreditovou jízdenkou zaplatí nově cestující ceny začínající například pro trasu Praha – Brno od 149 Kč, Praha – Karlovy Vary od 129 Kč nebo Praha – České Budějovice od 119 Kč. Podobně výhodné ceny se týkají tras z Prahy do Českého Krumlova (149 Kč), Liberce (69 Kč) nebo Plzně (69 Kč). Na rozdíl od dopravce Flixbus budou výhodnější ceny běžně dostupné. Nižší cenové úrovně nabízí RegioJet také u běžných jízdenek zakoupených přes internet bez jakékoli registrace.

Dopravce FlixBus nasadil nezvykle nízké ceny na své nové linky z Prahy. Do krajských měst (Brna, Českých Budějovic, Karlových Varů, Plzně a Liberce) jde pořídit jízdenky za 25 korun. Jedná se o akční nabídku na začátek provozu a počet míst za tuto cenu je omezen na několik sedaček.

Autobusové nádraží Florenc. Foto Busportál
Autobusové nádraží Florenc. Foto Busportál