Busworld Awards na Busworld Europe získá rekordní počet vozidel
Pro svou poslední edici v Kortrijku může Busworld Europe počítat s rekordním počtem zúčastněných vozidel: celkem dvacet jedna.
Čtvrtek, 10. srpen 2017, rebus
Všechn dvacet jedna vozidel bude testováno v prostorách Kortrijk Xpo i na okolních veřejných komunikacích v Kortrijku v sobotu 14. října.

V kategorii "Coach"" je devět výrobců s dvanácti vozidly: Anadolu Isuzu s Turquoise, Daimler Buses s Mercedes-Benz Tourismo, Integralia s IN-vip a One, MAN Truck & Bus s Lion’s Coach, Otokar s novým nezveřejněným vozidlem, Temsa s LD13 a Maraton 12, Van Hool s EX16, VDL Bus & Coach s Futurou a Yutong s T12 a ICe 12, poslední je elektrický.

V kategorii "Bus" se zúčastní osm výrobců s devíti vozidly: Alstom s Aptis, Anadolu Isuzu s Citiport a Visigo, BMC s Neocity, Daimler Buses s Mercedes-Benz Citaro, Ebusco s High Voltage 2.1, Iveco Bus s Crealis, VDL Bus & Coach s Citea Electric a Yutong s E12.

Porota, v devíti specializovaných skupinách, je připravena začít hodnotit v kategoriích Driving Test Coach, Driving Test Bus, Driver Comfort, Passenger Comfort, Guide Comfort (pouze pro autokary), Ecology and Maintenance, Emissions, Safety a v neposlední řadě Design. Každá skupina se skládá z jednoho prezidenta a jednoho nebo více členů, v závislosti na potřebě konkrétní specializace. Celkem třicet členů poroty bude pracovat celý den, aby vyhodnotilo všechna vozidla, bude hodnotit 180 různých aspektů a vlastností.

Ocenění Busworld se skládá ze dvou velkých cen: Grand Award Coach a Grand Award Bus. Vedle toho mohou vozy získat i štítky za vynikající vlastnosti v oblastech: Ekologie, Bezpečnost, Komfort nebo Design.

Vítězové roku 2017 budou vyhlášeni během nově zavedené Awards Night večer ve čtvrtek 19. října 2017 v Kortrijku Xpo.

Zdroj: Busworld