První meziměstský autobus Euro VI určený pro hongkongský trh
Motory pro čínského výrobce autobusů Zhongtong Bus Holding dodá FPT Industrial.
Pátek, 04. srpen 2017, rebus
Společnosti FPT Industrial a Zhongtong Bus Holding Co. Ltd. začaly spolupracovat na vyvinutí prvního meziměstského autobusu Euro VI určeného pro hongkongský trh. Autobusy budou mít motory Cursor 9 od FPT Industrial s technologií HI-eSCR, který je přelomovým systémem dodatečné úpravy výfukových plynů.

Šestiválcový in-line motor Cursor 9 pro výrobce autobusů Zhongtong Bus Holding Co. Ltd. má výkon 265 kW a vyhovuje normě Euro VI Step A/C. Díky svému výkonu a snížené spotřebě paliva je nejlepší ve své třídě.

Inovativní systém SCR s vysokou účinností (HI-eSCR) společnosti FPT Industrial má účinnost konverze NOx vyšší než 95%. HI-eSCR je převrat v oblasti selektivní katalytické redukce (SCR), který byl vyvinut společností FPT Industrial ve vlastním výzkumném a vývojovém centru ve městě Arbon v Švýcarsku. Od roku 2005 bylo vyrobeno více než 700 000 kusů pro různé typy, převážně terénních vozidel.

Zhongtong Bus Holding je jedním z prvních výrobců autobusů v Číně s celkovým majetkem ve výši 7 miliard čínských RMB, čistý majetek činí 2,2 miliardy RMB. Zaměstnává více než 4 000 zaměstnanců na pozemku o rozloze 1 465 000 m2. Zhongtong Bus se věnuje výrobě autobusů již více než 40 let a stal se v této oblasti odborníkem. Zhongtong Bus vyrábí autobusy pro veřejnou dopravu i zájezdové a školní autobusy délky 5,5 metru až po 18 metrů dlouhých luxusních autobusů, v 13 sériích, celkem 260 modelů.

Zdroj: Busworld