Solaris má úspěch se svými elektrobusy v Itálii
Celkem 22 elektrických autobusů Solaris Urbino 12 dodá do Bergama a Milána.
Pondělí, 17. červenec 2017, rebus
V posledních týdnech společnost Solaris Bus & Coach získala objednávky na dodávku celkem 22 elektrických autobusů do Itálie. Dvanáct nových elektrobusů Urbino 12 bude dodáno společnosti ATB Bergamo a deset autobusů stejného typu objednala společnost ATM Milano.

Díky vítězství tohoto modelu v prestižní soutěži Bus of the Year 2017 se popularita Solarisu Urbino stále zvyšuje, stejně jako zájem o elektrobusy obecně. Dodavatelem elektrického pohonu pro autobusy u obou dodávek je polská společnost Medcom. Elektrický systém pro Urbina bude poháněn dvěma trakčními motory 125 kW s nápravami AVE 130, celková kapacita baterií je 240 kW.

Elektrobusy Urbino 12 pro společnost ATB Bergamo budou nabíjeny ve stanici s výkonem 40 kW s možností nabíjet dva vozy současně také od výrobce Medcom. ATM Milano vybralo 70 kW palubní nabíječky od stejného výrobce.

Co se týká vybavení pro cestující a řidiče budou mít vozidla klimatizací a osvětlením LED. Součástí bude monitorovací systém ATS a informační systém pro cestující. Jedním z prvků zvyšujících bezpečnost na palubě je sofistikovaný hasicí systém Fire Trace. Vozidla budou také vybavena systémem pro počítání cestujících.

Společnost Solaris dodala do Itálie již téměř 740 autobusů. Největší objednávka na 300 autobusů InterUrbino s možností nákupu dalších 60 vozidel byla pro dopravní společnost Cotral také z regionu Lazio.

V Bergamu bude jezdit dvanáct nových elektrických autobusů Urbino 12 pro Solaris premiérově. V Miláně jsou Solarisy dobře známé, od roku 2015 tam jezdí 125 autobusů Urbino 12.

Zdroj: Solaris Bus & Coach