VDL Citea LLE pro italský region Lazio
Citea LLE-99 VDL pro společnost Seatour. © Roberto Sommariva.
Další
Šest autobusů Citea LLE-99 dodalo VDL Bus & Coach bv společnosti Seatour.
Pátek, 14. červenec 2017, rebus
Jedná se o první  autobusy Citea LLE o délce 9,95 metrů, které budou uvedeny do provozu v italském regionu Lazio. Díky jejich nízké hmotnostnosti a snadné manévrovatelnosti je tento typ ideální pro jízdu úzkými uličkami v druhém největším regionu Itálie. Nové autobusy budou proto využívány jako předměstské autobusy v oblasti západně od Říma (Cerveteri - Ladispoli - Fiumicino).

VDL Citea LLE-99
Citea LLE-99 je inovativní lehký autobus. Verze s délkou 9,9 metru byla speciálně navržena pro řídce osídlené oblasti a pro autobusovou dopravu na méně vytížené spoje. Nízká pohotovostní hmotnost podstatně snižuje spotřebu paliva a díky tomu i emise CO2. Vysoká celková kapacita cestujících ve vztahu k délce autobusu optimalizuje TCO (Total Cost of Ownership). Další výhodou je snadné ovládání v úzkých uličkách v regionu. Citey LLE pro Seatour má uspořádání sedadel 29 + 2 + 1 a prostor pro 48 stojících cestujících.

Společnost Seatour
Seatour je rodinná společnost provozující osobní dopravu v Itálii. Vozový park má více než 100 vozidel pro veřejnou dopravu, školní dopravu a k pronájmu. Z toho je v provozu 40 linkových autobusů ve městech v provinciích Řím a Viterbo. Vozidla VDL tvoří velkou část vozového parku. Autobusy Futura FHD2 se používají pro přepravu cestujících z přístavu výletních lodí v Civitavecchia a pro turistickou dopravu. Navíc má Seatour přibližně deset vozů Midcity a jejich flotila byla nyní rozšířena o šest Citea LLE. Seatour je oprávněně nazýván věrným zákazníkem VDL Bus & Coach.

Zdroj: VDL Bus & Coach bv
Zleva: Massimiliano Costantini (současný výkonný ředitel společnosti VDL Bus & Coach), Vito Ferri (prezident Seatour), Anno Dirksen (předseda představenstva VDL Bus & Coach). © Roberto Sommariva.