IVECO podporuje legendární tým Abarth Scorpion
Dvě vozidla IVECO budou součástí doprovodného Abarth fleetu – Stralis XP a Eurocargo - "Truck of the year 2016".
Pátek, 30. červen 2017, rebus

IVECO je oficiálním dodavatelem logistických řešení pro tým Abarth. Dvě vozidla IVECO budou součástí doprovodného Abarth fleetu – Stralis XP a Eurocargo, „Truck of the year 2016“.

IVECO vyrobí 124 modelů speciální limitované edice Nový Stralis XP TCO2 Šampion v bílé livreji s červenými a šedými doplňky – v tradičních barvách týmu Scorpion. Nový Stralis XP Abarth „Emotional Truck“, speciální projev úcty partnerství mezi IVECO a týmem Scorpion, bude stát v centru dění každého okruhu závodů FIA European Truck Race 2017.
       
Od června 2017 a po dobu dalších tří let bude IVECO oficiálním dodavatelem heavy-duty
přepravních vozidel pro závodní divizi týmu Abarth a poskytne dvě nákladní vozidla, Stralis XP a Eurocargo. První je určeno pro Abarth Selenia Trophy, který se pojede na závodní dráze, a druhý pro Abarth 124 Rallye Selenia, kde bude součástí Abarth doprovodného fleetu.

Tímto prestižním partnerstvím IVECO oslavuje legendární značku automobilů – tu nejúspěšnější ze všech v komunikaci soutěživého ducha závodních okruhů a cest rallye, stejně jako ve sdílení hodnoty sportovního ducha a výkonu, které jsou vepsány přímo do DNA Scorpiona. Tento vztah a spolupráce mají své kořeny již v minulosti: na počátku osmdesátých let IVECO podporovalo tým Scorpion v početných světových soutěžích a podílelo se na historickém úspěchu značky.

Aby IVECO oslavilo partnerství těchto dvou značek, chystá se vyrobit speciální limitovanou edici verze Nového Stralisu XP TCO2 Šampion, čítající pouhých 124 modelů v bílé livreji s červenými a šedými doplňky, tradičními barvami týmu. Těchto 124 modelů vzdává hold slavnému Spideru 124 týmu Abarth, autu s legendárním statusem na silnicích i na klikatících se cestách rallye. Číslo „nula“ této limitované edice – první vozidlo série, které sjede z montážní linky – bude využíváno týmem Abarth pro logistickou podporu během závodů.
Limitovaná edice je také inspirována Novým Stralisem XP Abarth „Emotional Truck“, unikátním vozidlem, jediným modelem, který byl kdy vyroben jako speciální hold partnerství mezi IVECO a týmem Scorpion. Barvy tohoto vozidla byly navrženy a vytvořeny designovým centrem Abarth, se speciální péčí přizpůsobení vozidla barvám a grafice značky.

Interiéry vozidla v pravém Abarth stylu připomínají ty z Abarthu 124, s koženým čalouněním sedaček, volantu a dveřních panelů.

Vozidlo bude hvězdou na okruzích šampionátu FIA European Truck Race 2017 a bude vystaveno v paddocku IVECO.
Model „Emotional Truck“ oslavuje skvělé úrovně výkonu dosažené Novým Stralisem XP, nejspolehlivějším a nejvíce palivo šetřícím vozidlem na dnešním trhu, navrženým pro maximální spolehlivost, snížení emisí CO2 a TCO (celkových nákladů vlastnictví). Nové a lepší hnací ústrojí, nová, ve své třídě vynikající převodovka, zcela přepracovaný motor a velmi populární HI-SCR technologie se spojí s prediktivními GPS funkcemi nové generace a dalšími novými vlastnostmi, které dohromady dosahují úspory paliva až o 11,2 %, jak potvrzují i nedávné testy provedené Evropským technických certifikačním centrem TÜV. Výjimečný výkon v oblasti snižování TCO a emisí CO2 činí z Nového Stralisu XP opravdového TCO2 Šampiona.

Zdroj: IVECO