Projekt ElectriCity vyhrál ocenění UITP 2017
Hans Ramér z Volvo Buses (uprostřed) a Roger Vahnberg z Úřadu veřejné dopravy Västtrafik (vpravo) přijali ocenění pro ElectriCity v soutěži UITP Awards 2017. Foto Volvo
Další
Hlavními partnery projektu pro elektrifikovanou dopravu ve švédském Göteborgu je Volvo Buses a Västtrafik.
Pátek, 19. květen 2017, rebus

Partnerství ElectriCity pro elektrifikovanou dopravu v Göteborgu získalo první cenu v kategorii "provozní a technická dokonalost"  prestižní soutěže  UITP Awards 2017 ve středu 17. května v Montrealu.

Ocenění obdrželi společnosti Volvo Buses a Västtrafik, dva z hlavních partnerů ElectriCity. Nejčastěji uváděným aspektem partnerství je autobusová trasa 55, kde od roku 2015 jezdí 10 elektrifikovaných autobusů Volvo mezi dvěma areály Chalmers University of Technology. Tuto linku zatím využilo více než 1,5 milionu cestujících.

Porota ocenila, že "tento projekt úspěšně integruje všechny prvky moderních mobilních řešení ve spojení s autobusy a upozorňuje na budoucnost autobusových služeb po celém světě. Jeho inovační technologie je nasazena v reálných provozních podmínkách a je dokonale integrována do systému veřejné dopravy."

UITP je významná organizace, která sdružuje instituce v sektoru veřejné dopravy. Ceny UITP jsou udělelovány každý druhý rok a zaměřují se na ambiciózní, udržitelné a inovativní projekty, které mohou přispět ke zvýšení využití veřejné dopravy. Do letošní soutěže bylo podáno více než 230 projektů.

"Restrukturalizace odvětví dopravy je nezbytná, abychom uspěli ve vytvoření udržitelné společnosti a měst do  budoucnosti. Zde je udržitelná veřejná doprava je důležitá skládačka. ElectiCity a autobusová trasa 55 je vynikajícím příkladem spolupráce v oblasti obchodu, výzkumu a veřejného sektoru. Je velmi potěšitelné, že je uznáván na mezinárodní úrovni,"uvedl Niklas Gustafsson, ředitel pro udržitelnost společnosti Volvo Group.

O  ElectriCity
Projekt spolupráce mezi akademickými pracovníky, průmyslem a veřejným sektorem je zaměřen na vývoj, testování a hodnocení nových udržitelných systémů veřejné dopravy pro budoucnost. Testování a vyhodnocení elektrické autobusové dopravy je hlavní částí ElectriCity. Tichá a bezemisní veřejná doprava může fungovat na místech, kde je provoz v současné době zakázán. Tím se otevírají nové
možnosti městského plánování.

Zdroj: Volvo Buses

O udělování cen UITP 2017 jsme již informovali.