Eurovision Song Contest 2017 s NEOPLAN Cityliner
Interpreti, jejich doprovod a VIP hosté cestují během soutěže Eurovision Song Contest 2017 v Kyjevě v komfortu autobusu NEOPLAN Cityliner, foto MAN
Od 9. do 13. května vozí účinkující ze 42 zemí v Kyjevě.
Čtvrtek, 11. květen 2017, rebus

Letos v květnu se milovníci hudby z celé Evropy soustředí na Ukrajinu, neboť soutěž Eurovision Song Contest 2017 se koná v Kyjevě. Ujít si to nenechal ani NEOPLAN Cityliner, který zde vozí interprety, realizační týmy i VIP hosty.
 
• NEOPLAN Cityliner ve službě jako VIP-Shuttle během Eurovision Song Contest 2017
• Bohatá výbava pro maximální pohodlí a bezpečnost
• Další využití pro dopravu VIP a vládních delegací

62. Eurovision Song Contest (ESC) se koná od 9. do 13. května v ukrajinském hlavním městě. Země se na ESC, letos s mottem „Celebrate Diversity“, připravovala již měsíce. Pro diváky, interprety i pro jejich týmy celkem ze 42 zemí je dost dobré samozřejmě pouze to nejlepší. A proto byl zvolen pro transfery VIP hostů mimo jiné právě NEOPLAN Cityliner.

Toto vozidlo splňuje požadavky pořadatele: 51 kožených sedadel poskytuje pohodlí a dostatek prostoru pro nohy. Střešní okna, lednice a chladicí boxy, palubní kuchyňka a toaleta a dále prvotřídní audiosystém jsou pouze zlomkem bohaté vnitřní výbavy. Cestující mají díky velikým oknům vynikající výhled na město, a mohou si tak vychutnat jeho četné pamětihodnosti.
„Eurovision Song Contest je pro zemi i zdejší obyvatele ohromná událost. O to více nás těší, že můžeme přispět k úspěchu akce“, říká Michael Batz, CEO společnosti MAN Truck & Bus Ukraine. „NEOPLAN Cityliner slučuje nejvyšší míru komfortu s inovativní technikou a stará se o to, aby hosté ESC z nejrůznějších zemí dorazili do cíle v dobré pohodě a bezpečně.“
Z toho důvodu NEOPLAN Cityliner disponuje mnohými asistenčními systémy, jako je elektronický brzdný systém EBS, asistent nouzového brzdění (EBA), asistent jízdy v pruzích (LGS) s vibračním varováním či tempomat s regulací odstupu ACC. Dalšími prvky výbavy jsou automatická regulace stěračů (dešťový senzor) a automatické zapínání vnějších světel (světelný senzor). O mimořádný komfort se starají elektronicky řízené tlumiče MAN CDS (Comfort Drive Suspension). Dvanáctimetrový autobus je poháněn dieselovým motorem o výkonu 324 kW (440 k) vyhovujícím emisní normě Euro 6. O tichou jízdu se stará 12stupňová automatizovaná převodovka MAN TipMatic s asistentem rozjezdu. Je to výhoda jak pro cestující, tak pro obyvatele Kyjeva. 
                  
NEOPLAN Cityliner zůstane ve službě pro VIP klientelu i po skončení ESC. Z toho důvodu MAN Truck & Bus Ukraine přebírá náklady na roční smlouvu o servisu a údržbě vozidla. „Plánuje se, že se v budoucnu tímto autobusem budou vozit VIP a vládní delegace, které navštíví Kyjev. Díky luxusní výbavě a četným bezpečnostním systémům se pro tuto úlohu Cityliner perfektně hodí“, vysvětluje Michael Batz.      
 
Zdroj: MAN