Solaris vstupuje na nizozemský a lucemburský autobusový trh
Kloubové autobusy Solaris Urbino 18 objednala společnost Connexxion a Urbino 12 společnost Sales-Lentz.
Pátek, 21. duben 2017, rebus

Jedná se o první objednávku pro Solaris na nizozemském trhu. 40 nových Solarisů Urbino je určeno pro jednu z největších společností veřejné dopravy v Nizozemsku - Connexxion, která je ve vlastnictví společnosti Transdev. Všech 40 autobusů bude dodáno ještě do konce letošního roku. Všechna vozidla budou kloubové autobusy vybavené motory DAF. Pohonná jednotka splňuje přísné emisní normy Euro 6.

Nové autobusy Solaris Urbino 18 budou použity v regionu Amstelland-Meerlanden, v rámci tzv. Systému veřejné dopravy R-net.

"Tato zakázka určená pro hermeticky uzavřený nizozemský trh je velmi důležitá. Můžeme cestujícím R-net a Connexxion garantovat, že dodáme vozidla s nejvyššími kvalitativními a bezpečnostními standardy," říká Zbigniew Palenica, člen představenstva společnosti Solaris, který je zodpovědný za prodej a kolejová vozidla.

V Lucembursku objednala jedna z největších soukromých veřejných dopravních společností - Sales-Lentz první autobus Solaris, který posilní její flotilu téměř 300 vozidel. Jedná se také o první smlouvu pro polského výrobce na trhu v Lucembursku. Nový Solaris Urbino 12 bude dodaný v posledním čtvrtletí roku 2017.

Podle dohody, která byla podepsána před několika dny, bude autobus vybaven motorem Cummins, který splňuje přísné normy výfukových emisí Euro 6. Nový Solaris Urbino 12 bude mít 39 míst k sezení, z nichž některé budou sklápěcí.

Autobus bude v provozu v oblasti lucemburského města Bascharage, který je od výrobního závodu vzdálen asi 1 050 km.

"Začátkem roku jsme se zúčastnili výběrového řízení na dodávku 208 autobusů s hybridním pohonem v Belgii, před pár dny jsme oslavili vstup na trh v Nizozemsku a nyní jsme získali zakázku od lucemburského dopravce. Máme velkou radost, že budeme působit v této oblasti," řekl Zbigniew Palenica.

Produkty Solaris byly dosud zastoupeny ve 30 zemích. Díky nejnovější objednávce z Nizozemska a Lucemburska budou vozidla Solaris jezdit ve 32 zemí. Celkový počet vozidel dodaných zákazníkům ve více než 600 městech se přiblížil k 15 000.

Zdroj: Solaris