Volvo a Heliox představili nabíjecí stanici OppCharge ve Skandinávii
Nabíjecí stanice Heliox, foto Volvo
Systém OppCharge umožňuje nabíjet elektrické autobusy různých výrobců. Je implementován ve více než dvanácti zemích.
Pátek, 21. duben 2017, rebus

Nabíjecí stanice je umístěna v prostorách Volvo Group R&D v Gothenburgu, instalace je společným  projektem společnosti Volvo Buses a Heliox. Jedná se o dvacátou nabíjecí stanici společnosti Heliox pro elektrické autobusy ve Skandinávii. Cílem spolupráce na vývoji a komercializaci elektrických autobusů a elektrických hybridních autobusů vybavených systémy pro nabíjení s využitím otevřených standardů. Nabíjecí systémy Heliox mohou v současné době nabíjet až 450 kW a v blízké budoucnosti bude možné nabíjet 600 kW.

"Jsme rádi, že spolupracujeme s firmou Heliox, která otevírá další nabíjecí stanici založenou na otevřeném rozhraní OppCharge. Díky němu mají světová města  jistotu, že elektrické autobusy a infrastruktura nabíjení od různých výrobců jsou navzájem kompatibilní, a že neexistuje riziko, že budou omezena na konkrétní výrobce. To vytváří správné předpoklady pro urychlený přechod na systémy elektrických autobusů ve městech po celém světě," uvedla Jessica Sandström, Senior Vice President City Mobility, společnosti Volvo Buses.

Společnost Volvo Buses je předním výrobcem elektrobusů. Dodala již více než 3 300 hybridů, elektrických hybridů a elektrických autobusů do 21 zemí světa.

Heliox je světový lídr na trhu rychlých systémů nabíjení v hromadné dopravě a v dalších odvětví. Sídlo má v Nizozemsku a pobočky ve Velké Británii, Austrálii, Singapuru a Indii.

Zdroj: Volvo