Iveco kupuje českého dealera nákladních vozů KOMERSIA AUTO
Transakci už schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Středa, 12. duben 2017, rebus

Dne 4. dubna došlo k podpisu smlouvy, na základě které společnost Iveco  SpA kupuje dealera KOMERSIA AUTO s.r.o.

Touto obchodní transakcí Iveco SpA  deklaruje svůj zájem o posílení pozice značky v České republice v oblasti prodeje užitkových a nákladních vozidel a zajištění servisu a náhradních dílů.
Iveco je již dnes díky závodu na výrobu autobusů ve Vysokém Mýtě největším domácím výrobcem autobusů v ČR a významným domácím zaměstnavatelem  a exportérem. Díky tomu je
pro IVECO Česká republika jedním z prioritních trhů. Proto bylo rozhodnuto převzít spol. KOMERSIA AUTO s.r.o., která patří již téměř  25 let k největším dodavatelům nákladních vozidel značky Iveco na českém trhu. Společnost bude nabízet své prodejní a servisní služby   v Loděnici u Berouna, Nýřanech a prostřednictvím nezávislého subdealera i v Chebu  s cílem nabídnout maximální pokrytí služeb v regionu sahajícím od Plzně až po Prahu, což představuje jednu z nejdynamičtějších oblastí České republiky.
V současné době celá skupina  zaměstnává  cca 120 vyškolených a kvalifikovaných pracovníků s ročním obratem 800 milionů Kč. Do dnešního dne skupina dovezla a prodala více jak 6.000 nových a ojetých vozů IVECO.

„Se změnou vlastníka dojde k personálnímu posílení na dealerství s cílem nabídnout rozšíření  rozsahu a kvality poskytovaných služeb zákazníkům na všech úrovních počínaje prodejem vozidla přes finanční a servisní služby a v neposlední řadě i rozšíření prodejů ojetých vozidel. V plánu je rovněž úprava prostor a zařazení servisu do skupiny Iveco servisů označených Truck Stations, které nabízejí svým klientům nadstandardní služby.
Chceme, aby toto dealerství bylo po všech stránkách vlajkovou lodí Iveco v České republice.“ říká  Aleš Konrád, Business Manager pro Českou a Slovenskou republiku.

Zdroj: Iveco

Na foto zleva: David Kříž, Legal Manager Central and Eastern Europe, CNH Industrial; Aleš Konrád,Business Manager Czech and Slovak Republic, CNH Industrial; Miroslav Moucha, KOMERSIA AUTO s.r.o.; Oldřich Mesároš, KOMERSIA AUTO s.r.o., Richard Brandejs, KOMERSIA AUTO s.r.o., foto Iveco