Výmoly.cz
Monitorujte výtluky na silnicích. Hlasujte o Nejhorší díře roku. Soutěžte o ceny.
Úterý, 11. duben 2017, rebus

Projekt Výmoly pomáhá celoročně a mezinárodně monitorovat aktuální stav silnic. Podporuje komunikaci mezi řidiči a silničáři. Výsledkem je spolupráce, která pomáhá situaci měnit.

Jak projekt Výmoly.cz funguje:

• Řidiči upozorňují prostřednictvím webu a mobilních aplikací na výtluky a nebezpečné silniční úseky, které je trápí. Stav nahlášených děr a nebezpečných úseků průběžně monitorují.
• Data o výtlucích a nebezpečných úsecích putují přímo ke správcům silnic. Díky jejich přístupu je opravena již takřka polovina všech výtluků, které motoristé od spuštění projektu nahlásili.
• Společně přispíváme ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Nadace pojišťovny Generali, která stojí za vznikem Výmoly.cz o vzniku projektu říká:

Není nám lhostejné, že nevyhovující stav silnic ohrožuje naše zdraví a bezpečnost. Jako aktivní řidiči se nechceme smiřovat s tím, že jsou naše vozidla ničena a že v důsledku nevyhovujícího stavu mnohých silničních úseků vznikají finanční škody.

Vážíme si práce cestářů a jejich snahy zasahovat do stavu silnic. Projektem Výmoly.cz se snažíme praktickými nástroji pomáhat efektivnější nápravě současného stavu silnic. Chceme upozorňovat na havarijní stav vozovek, pomáhat monitorovat nejkritičtější úseky a rozproudit potřebnou veřejnou diskuzi o nevyhovujícím stavu silnic. Za šest let trvání projektu nahlásili motoristé přes 6 tisíc silničních výmolů. „Spolupráce silničárů a motoristů je hlavním cílem celého projektu. Výmoly.cz nejsou kritikou práce silničářů, ale efektivní komunikační kanál mezi motoristy a správci silnic. Data o výtlucích putují k odpovědným osobám. Díky jejich přístupu je opravena již takřka polovina všech výtluků, které motoristé od spuštění projektu nahlásili,“ říká Petr Čaník z projektu Výmoly.cz.

Na poškozený stav silnic můžete silničáře upozornit kdykoli i vy prostřednictvím:

• Mobilní aplikace pro iOS (iPhone)
• Mobilní aplikace pro Android
Webu Výmoly.cz

Díky projektu Výmoly.cz vzniká zajímavý informační a fotografický časosběr, který ukazuje na historii jednotlivých výtluků a jejich oprav. Projekt umožňuje vytvářet unikátní výstupy a analýzy stavu silničních úseků a aktivit jednotlivých správců silnic. Projekt funguje také na Slovensku a v Maďarsku.

Každou sezónu vyhodnocuje pojišťovna Generali Nejhorší díru v Česku a oceňuje Nejaktivnější výmoláře a Nejaktivnější kraj. Vyhrát hodnotné ceny můžete s Výmoly.cz i vy. Zapojte se!

V roce 2017 můžete vyhrát v soutěžích:

• Nejhorší díra v Česku 2017
• Nejaktivnější kraj roku 2017
• Nejaktivnější výmoláři měsíce
• Nejaktivnější výmoláři roku - z řad veřejnosti
• Nejaktivnější výmolář roku - z řad zpravodajů Zelené vlny

O letošním vítězi o Nejhorší díru se hlasuje v galerii výmolů na www.vymoly.cz , kde můžete pro každý výtluk hlasovat pomocí puntíků/bodů. Díry hodnotíte jako ve škole. Tzn. čím více bodů výmolu přiřadíte, tím je podle vás horší, závažnější a nebezpečnější. Tímto způsobem vyjádříte svůj subjektivní názor na různé výtluky. Pro silničáře jde o podpůrnou informaci o tom, jak je díra lidmi vnímána Soutěž probíhá od d 6. dubna 2017 do 31. července 2017. Výsledky soutěže budou vyhlášeny do 20. srpna 2017.

Žebříček nejhorších výmolů. Jak se stát výmolářem?

Do loňského, 6. ročníku, ankety přišlo úctyhodných 107 000 hlasů, které za Nejhorší díru na silnici v ČR v roce 2016 označily silnici v Doksech, okres Česká Lípa. V první desítce nejhorších silničních výtluků se objevila hned třikrát Praha, dvakrát Opava a dvakrát Česká Lípa:

1. CZ655,   Doksy, silnice č. 259
2. CZ4753, Opava, silnice Těšínská
3. CZ3072, Blatce silnice č. 259
4. CZ1083, Bečice, silnice č. 1473
5. CZ3637, Semily, silnice Bořkovská
6. CZ5998, Praha, silnice Musíkova
7. CZ1086, Praha, silnice Ohradní
8. CZ5808, Kobylnice, silnice Pratecká
9. CZ6212, Praha, ulice Ostřicová

 Zdroj: Výmoly.cz

Doporučujeme
Výstavy a veletrhy