Společnost Volvo prodá 203 městských autobusů do Panamy
Ještě v roce 2017 bude v hlavním městě Panamy provozovat téměř 1 500 autobusů.
Pondělí, 10. duben 2017, rebus

"Tento prodej je výsledkem velmi pozitivní zkušenosti zákazníků s vozidly společnosti Volvo v posledních letech, což nás posunuje na vedoucí pozici v segmentu městských autobusů", prohlásil Fabiano Todeschini, prezident společnosti Volvo Bus Latinská America.

Nákup je pokračováním dodávky více než tisíce vozů Volvo do Panamy v roce 2010.

"Jsme velmi hrdí na to, že jsme tuto zakázku získali. Posílí kvalitu našeho podvozku a udržuje nás v absolutním vedení městské a metropolitní autobusové flotily panamského hlavního města, "uvedl Euclides Castro, obchodní ředitel pro společnost Volvo Bus Latinská America.

V roce 2016 převzala správa města Panama odpovědnost za městskou dopravu v metropolitním regionu. Nové autobusy Volvo budou spojovat hlavní město s okolními satelitními městy.

Nízkopodlažní model Volvo je dlouhý 13,2 m a je vybaven technologiemi na vysoké úrovni. Kromě brzdových systémů EBS jsou vybaveny systémem ESP, elektronickým stabilizačním programem proti smyku a překlopení vozidla.

Autobusy budou vybaveny klimatizací, Wi-Fi a sedadly s bezpečnostními pásy. Dále systémem Fleet Manager, softwarem společnosti Volvo pro správu vozového parku, který operátorům umožňuje ovládat řadu funkcí ve vozidle, např. spotřebu paliva a typ jízdy řidiče, on-line zprávy o poloze vozidla a další.

Zdroj: Volvo

V Panama City je vybudován moderní systém metrobus