Cestování na Nymbursku na jízdenku Pražské integrované dopravy
Od neděle 26. března dojde k rozšíření Pražské integrované dopravy na Nymbursku, nově bude zapojeno 21 obcí ve Středočeském kraji.
Pátek, 17. březen 2017, rebus

PID bude konkrétně rozšířena do oblasti mezi Poděbrady, Nymburkem, Vlkavou, Pečkami, Sadskou, Milovicemi a Lysou nad Labem. Nová linka PID vyjede také přes Loučeň do Seletic. Zavedeno bude 7 nových autobusových linek PID a rozšířen bude provoz 4 stávajících linek PID. Ty nahradí 14 stávajících linek Středočeské integrované dopravy včetně městské dopravy v Nymburce. Nově bude do systému PID zapojeno město Nymburk, rozšíří se také počet integrovaných linek v Poděbradech. Zcela nově se do systému PID zapojí dalších 21 obcí Středočeského kraje. Rozšířena bude platnost jízdenek PID na železnici v této oblasti, a to včetně rychlíků na trase Praha – Poděbrady. Nová oblast PID se bude nacházet v tarifních pásmech 4, 5, 6 a 7. Dopravcem nových linek PID budou Okresní autobusová doprava Kolín a ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY.

ROPID připravuje vydání informačních letáků s jízdními řády, mapou a základními informacemi o linkách i jízdném, které budou zdarma k dostání v lokálních infocentrech, na městských a obecních úřadech, v autobusech i na vlakových nádražích. Vydán bude také speciální kartičkový jízdní řád vlaků pro oblast Nymburska.

Ve čtvrtek 23. března a v pondělí 27. března budou pomáhat cestujícím informátoři přímo v terénu, a to na autobusovém nádraží v Nymburce a na Riegrově náměstí v Poděbradech. Na těchto infostáncích budou k dispozici všechny potřebné informační materiály.

V pondělí 27. března bude v rámci slavnostního zahájení provozu vozit cestující v nově integrované oblasti mezi Poděbrady, Nymburkem a Milovicemi zdarma také historický autobus Škoda 706 RTO - jízdní řád je k dispozici zde.

Konkrétní jízdní řády a trasy linek jsou k dispozici na stránkách ROPID.

Orientační ceny naleznete zde. Příklady nových tras jsou k dispozici zde.

O rozšíření PID do oblasti Roudnice nad Labem a Mělníka jsme před nedávnem napsali.

Autobus Škoda 706 RTO bude jezdit na linkách na Nymbursku při zahájení rozšíření PID do této oblasti. Zde při zahájení PID do Roudnice nad Labem. Foto Busportál