Solaris získal cenu EBUS Award 2017
Solaris Bus & Coach byl oceněn v prestižní soutěži organizované Asociací provozovatelů veřejné dopravy.
Středa, 15. březen 2017, rebus

Polský výrobce byl oceněn za přínos v rozvoji elektromobility, zejména za dlouhodobý vývoj a široký rozsah nabízených vozidel pro různé provozní podmínky.

Titul EBUS Award je jedním z nejvýznamnějších mezinárodních ocenění za ochranu životního prostředí udělované v oblasti veřejné dopravy. Porota soutěže hodnotí firmy i jednotlivce, kteří výrazně přispěly v posledních dvou letech k rozvoji elektromobility ve veřejné dopravě. Ocenění nabývá na významu s každým novým udělením a bude stále populárnější, protože potřeba zavádění ekologické dopravy v Evropě stále roste.

O vítězi letošní ceny bylo rozhodnuto na konferenci "Elektrické autobusy - trh budoucnosti", která proběhla začátkem března 2017 v Berlíně. Celkem byli vyhlášeni vítězové čtyř kategorií. Solaris získal cenu za výrobce vozidel, další kategorie byly výrobce komponentů, poradenství a dopravce (v rozdělení pro velká a střední města).

"Ocenění EBUS Award, které obdržela naše společnost a nový Solaris Urbino 12 Electric je pro nás další odměna a staví nás do popředí výrobců městských a meziměstských autobusů na alternativní pohon. Je to nezvratný důkaz, že naše konstrukční oddělení i celý tým pracovníků se vydalo správnou cestou vývoje v elektromobilitě. Je pro nás čest dostat tuto cenu od profesionálů a zákaznků, kteří se zabývají bezemisní dopravou každodenně. Jsme velmi potěšeni, že obdržením ceny EBUS se stáváme průkopníkem inovativních řešení, a to nejen v Polsku, ale také v zahraničí" řekl Zbigniew Palenica, náměstek generálního ředitele společnosti Solaris Bus & Coach při převzetí ceny.

Zdroj: Solaris Bus & Coach