Nové Solarisy Urbino v Lipsku
Solaris Bus & Coach dodal 14 komfortních kloubových autobusů lipskému dopravci. Z toho 2 jsou určeny i pro výuku nových řidičů.
Středa, 08. březen 2017, rebus

Koncem roku 2016 dodal Solaris Bus & Coach do saského Lipska dopravci Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) GmbH 12 komfortních kloubových autobusů Solaris Urbino 18.

Kontrakt zahrnuje i dvě vozidla, která mohou být doplněna sedadlem pro instruktora a budou využívána pro výuku budoucích řidičů. Prostor pro instruktora je vybaven plynovým a brzdovým pedálem, všemi kontrolkami a dodatečnými zrcátky, aby měl instruktor podobnou viditelnost okolí jako řidič. Má k dispozici monitorovací systém složený z externích kamer umístěných v horních rozích vozidla a dvou monitorů, na kterých se zobrazují obě strany vozidla. Běžně jsou nasazovány i tyto autobusy do každodenního provozu ve městě.
 
Nové Solarisy Urbino 18 jsou plně nízkopodlažní a poskytují dostatek prostoru pro cestující. K bezpečnosti a pohodlí přispívají monitorovací systém,
klimatizace, LED osvětlení a informační systéme pro cestující s velkými 18,5" monitory. Prostor řidiče je vybaven řadou špičkových technických řešení. Pro pohodlí řidiče je místo vybavené klimatizací Konvekta KL20 KDE, vyhřívaným sedadlem a prostorem pro osobní věci.

Motor DAF/Paccar MX-11 240 H1 Euro s výkonom 240 kW splňuje všechny emisní normy a je vybaven funkcí "studeného startu", který umožňuje startování při velmi nízkých teplotách. Převodovka je typu VOITH Diwa 6 a dodavatelem nápravy je společnost ZF.

Solaris spolupracuje s dopravcem LVB od roku 2004 a dodal mu již celkem 123 autobusů ve verzích od nejmenšího Urbino 8,6 až po osmnáctimetrové Urbino Hybrid. V prosinci loňského roku Solaris také dodal do Lipska první tramvaj z celkových 41 kusů, na které má výrobce uzavřenu rámcovou smlouvu z března 2015.

Zdroj: Solaris Bus & Coach

Solaris Urbino, upravený prostor pro instruktora