Nová mobilní verze portálu IDOS
Po  mobilní aplikaci pro chytrá zařízení, se updatu dočkala i mobilní verze portálu IDOS.
Úterý, 11. říjen 2016, rebus

Na webu věnovaném vyhledávání dopravního spojení se setkáme především s vylepšeným vyhledávacím formulářem a několika vylepšeními uživatelského rozhraní. „I přes značné rozšíření aplikace Jízdní řády IDOS je využívána velkým počtem návštěvníků i mobilní verze portálu IDOS, kteří si zaslouží podobná vylepšení, jež jsme přinesli uživatelům aplikace. Nyní přicházíme s několika změnami, které představují nejžádanější úpravy, po kterých volali sami uživatelé,“ říká Tomáš Chlebničan, jednatel společnosti CHAPS, provozující portál IDOS.cz.

Co je nového?

Uživatelé zaznamenají 5 následujících změn:
•         Funkce Moje poloha se objevuje jako placeholder Z / Do.
•         V Našeptávači spojení, který je nyní dvouřádkový (druhy spojení), přibylo hledání opačného směru nad položkami z Historie a Oblíbených.
•         Doplněn je symbol výluky / mimořádnosti (trojúhelníku s vykřičníkem).
•         Rozšíření se týká Úpravy chování formuláře, a to hned v pěti bodech - vymazání Rozšířeného zadání (křížek vedle), zachování navoleného času při přepnutí JŘ, vymazání navolené stanice Přes (doplněn křížek při navoleno), doplnění automatického reset formuláře po dlouhé nečinnosti, a při zavřeném Rozšířeném zadání se zobrazuje, co je v něm nastaveno.
•         Kosmetickým doplňkem je probarvování adresního řádku prohlížeče do modré barvy záhlaví.

Zdroj: CHAPS