Zasedání Sdružení dopravních podniků ve společnosti Ivo Herman
V rámci jednání proběhla prezentace novinek z oblasti řídicích a informačních systémů.
Pátek, 17. červen 2016, pepvy

Ve dnech st 7. - 9. června se konalo v Brně  73. a 51. společné zasedání dopravně-provozních skupin v ČR a SR SDP. Odborný program této akce proběhl v prostorách společnosti Ing. Ivo Herman, CSc. V rámci exkurze proběhla i prezentace úspěšných dvaceti let dodávek výrobků a technologií pro dopravní podniky a zejména novinek v oblasti řídicích a informačních systémů za poslední rok.

Odborná exkurze byla pojata ve stylu neformální návštěvy. Z hlediska odborného bylo připraveno v prostorách firmy 5 prezentačních pracovišť s informačními systémy. Na těchto pracovištích se mohli členové sdružení seznámit jak se současnými systémy a produkty, tak s novinkami, které jsou právě uváděny na trh. Jedná se především o nové typy validátorů EVK 5.0 a EVK 5.0 PB (podpora bankovních karet a tiskárny), plně barevný zastávkový panel, novou generaci palubních počítačů EPIS 6, displej z elektronického papíru a unikátní řešení Wi-Fi do vozidel. Dále byly představeny výhybkové a zastávkové informační panely (různé druhy a provedení), systémy pro počítání cestujících včetně SW pro zpracování dat z těchto zařízení, tři samostatné simulátory vozidel v různém provedení a mnoho dalších výrobků. Zájemcům pak byla umožněna prohlídka technologického zázemí firmy a jejich výrobních a vývojových prostor.

Autobusová přeprava do společnosti Ing. Ivo Herman, CSc. byla zajištěna novým typem autobusu Solaris Urbino 18, který je kompletně vybaven palubním informačním systémem EPIS včetně nového typu LED tabel a LCD panelů a sledováním počtu cestujících od firmy Herman.

Společnost Ing. Ivo Herman, CSc. děkuje zástupcům Sdružení dopravních podniků za účast na odborné exkurzi ve svých prostorech a jako vzpomínku připravila krátké video. 

Odkaz na video je zde.

Zdroj: Ing. Ivo Herman, CSc.