O Velikonočním pondělí pojede na Lešnou historický autobus s vlečkou
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s. r. o.
Poprvé po zimní přestávce se budou moci cestující a fanoušci historických vozidel svézt starým autobusem RTO během Velikonočního pondělí 28. března 2016. Modrý autobus Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice bude jezdit i s vlečkou na posilové lince 34 ze Zlína k zoologické zahradě a zámku Lešná
Pondělí, 21. březen 2016, pepvy

Historický autobus Škoda 706 RTO, který byl před pěti lety rekonstruován v dílnách DSZO, bude nasazen o Velikonočním pondělí 28. března 2016 na lince 34 mezi centrem Zlína a zoologickou zahradou Lešná. K autobusu bude připojena historická vlečka B 40, jejíž rekonstrukci dokončili pracovníci DSZO před třemi lety.

„Historická vozidla nasazujeme na některé linky pro široký okruh cestujících zpravidla při mimořádných příležitostech, abychom jimi dokreslili sváteční atmosféru našich měst a potěšili milovníky veteránů a pamětníky minulých časů. Jinak tato vozidla často pronajímáme zájemcům pro různé soukromé slavnosti a události,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Modrý autobus s vlekem ve stejném barevném provedení bude jezdit na lince 34 mezi zastávkami Sportovní hala a ZOO Lešná a bude v něm platit běžný tarif. V autobusu budou mít cestující k dispozici obvyklý označovač jízdenek. Během velikonočního pondělí bude vypraveno sedm párů spojů, první s odjezdem od Sportovní haly v 9.48, poslední v 17.05 hodin. Přesné informace o odjezdech se cestující dozvědí ze zvláštních jízdních řádů, které budou vyvěšeny na zastávkách a také na internetových stránkách www.dszo.cz.

Vzhledem k tomu, že letos připadají velikonoční svátky již na konec března, nepřiláká možná ZOO v tomto termínu tak velký počet návštěvníků jako v letech, kdy se Velikonoce slaví později. „Přesto budou naši dispečeři po všechny čtyři nepracovní velikonoční dny věnovat provozu na lince 36, která spojuje Zlín se zoologickou zahradou, velkou pozornost. Pokud by zaznamenali větší množství cestujících, kteří by se do běžného spoje nevešli, budou připraveni operativně poslat na tuto linku ještě i posilový autobus,“ ujistil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

 

zdroj: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s. r. o.