Začal Busworld Kortrijk, nejstarší a největší autobusový veletrh
© BUSportál
Další
v Evropě (od roku 1971). Veletrh trvá do 21.října. Úvodní záběry.
Pátek, 16. říjen 2015, dabra
BUSWORLD 2015: Aktualizovaný přehled materiálů

Vystavovateli jsou výrobci vozidel, komponent, zařízení, servisních a informačních technologií. Mnozí vystavovatelé jsou už po několikáté na "svých" tradičních místech. Veletrh, který se zaměřoval zejména na staré země EU, je stále populárnější i pro návštěvníky ze střední a východní Evropy. Zájem z Asie nepřekvapuje, jde zde o pronikání na evropské trhy a hodně o inspiraci. Návštěvníky jsou dopravci, jak veřejní, tak zájezdoví, organizátoři dopravy, zástupci nejrůznějších organizací souvisejících s dopravou, politici s velkým zastoupením městské a regionální sféry, fanoušci a samozřejmě odborná média.

BUSWORLD Kortrijk 2015 bude největší v historii. Dočasné haly, které se staví speciálně pro veletrh, navýší kapacitu o 3.000m². Tradičně zde probíhá European Coach & Bus Week (ECW) s vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích a doprovodná Busworld Academy. Na veletrhu byl den před oficiálním začátkem také slavnostně vyhlášen "Coach of the Year 2016" (viz obrázky) a vítězové IBC Awards. Výrobci chystají na veletrh svoje premiéry.

Veletrh Busworld se pořádá i v mutacích pro Turecko, Čínu, Rusko a Indii, rozsahu a kvality evropské přehlídky tyto veletrhy nedosahují. Srovnatelným veletrhem, který se ovšem věnuje celému segmentu užitkových vozidel, je IAA v Hannoveru, se kterým se Busworld po roce střídá. Je potěšující konstatovat zvyšující se prestiž lokálního středoevropského veletrhu Czechbus, který se v Praze koná letos už po páté.
Redakce BUSportálu se Busworldu účastnila 15.10.2015, kdy probíhá tradičně tiskový den. Předpokládáme, že nashromážděné materiály budou zdrojem mnoha fotoreportáží a článků. Určitě bude mnoho zajímavého.
Dagmar Braunová
© (ašo)
Vývoj počtu vystavovatelů a návštěvníků. Zdroj Busworld
© BUSportál