Dvě novinky ve veřejné dopravě představil ROPID ve spolupráci s firmou BUSTEC:
Foto ROPID
Další
Zkušební provoz LCD monitorů s vyznačením možných přestupů, systém automatického sčítání cestujících.
Pátek, 18. září 2015, dabra
Novinkou je zkušební provoz LCD monitorů, které kromě obvyklého schematu zobrazují možné přestupy včetně zpoždění k následující zastávce (zpoždění jsou zobrazována zatím pouze u vozidel dopravců mimo DPP, o datech DPP se jedná). LCD je vybaven modemem pro přenos dat z dispečinku. LCD je v tomto směru nezávislé na řídícím systému vozidla a vše vyhodnocuje na základě vlastního HW a SW vybavení. Systém data čerpá ze systému sledování polohy MPVNET. LCD jsou namontována zkušebně v 6 vozech ČSAD SC. Protože se jedná o pilotní provoz, ve vozech kromě LCD mohou cestující vidět i klasické dvouřádkové tablo. S vozy se cestující mohou svézt z pražských Kobylis do oblasti Odolene Vody a okolí. Jedná se o vozy ev. čísel: 8118, 8131, 8149, 8161, 8169, 8170. Průběh pilotního provozu bude vyhodnocován.

Další novinkou, kterou kterou mohli cestující zaznamenat, je systém automatického sčítání cestujících. Na fotografiích je vidět rám, v jehož horní části je senzor. Cestující si tak mohli vyzkoušet funčnost a vidět na připojeném notebooku, zda je systém započetl a to i s rozlišením dle výšky (dospělý, dítě) a s rozlišením směru nástup/výstup. Pro počítání cestujících ve vozidle společnost Bustec použila renomovaného zahraničního partnera, který tímto systémem v rámci světa vybavil několik tisích vozidel. Úspěšnost těchto senzorů je dle evropské metodiky měření 95%. Jako vyhodnocovací jednotka slouží ve voze výše uvedený LCD monitor, který zpracovává aktuální stavy a předává data do centrálního SW.

V rámci těchto projektů je zřejmé, že LCD monitpr od společnosti Bustec má v sobě minimálně 3 funkce: zobrazování dopravních informací, zobrazování zpoždění návazných spojů, vyhodnocování počtu cestujících (počítání cestujících - nástup/výstup).

Novinky byly představeny v rámci Evropského týdne mobility se ve středu 16. 9. 2015 na Smíchovském nádraží v rámci akce Zažít MHD jinak. Představil se i Elektrobus SOR/Cegelec EBN 11 z linky DPP 213.

Zdroj ROPID a BUSTEC

ROPID:Smíchovské nádraží dostalo přívětivější podobu díky akci „Zažít MHD jinak“

Foto ROPID
Foto ROPID
Foto ROPID
Foto ROPID
Foto ROPID
Foto ROPID