V oblasti bezkonaktních karet pro MHD se sbližují PMDP a DPKV
Ilustrační záběr na bankomat ČS s dobíjením Plzeňské karty v Plzni
nejen projektem karty, ale možností dobíjení v bankomatech České spořitelny. Zkušební provoz dobíjení Karlovarské karty v Karlových Varech přes bankomaty České spořitelny od 15.8.2015.
Středa, 12. srpen 2015, dabra
Od 15. srpna 2015 přichází Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s., (DPKV) s novinkou – zkušebním dobíjením Karlovarské karty přes bankomaty České spořitelny. Karlovarská karta slouží jako nosič předplatného v městské veřejné dopravě v Karlových Varech a Integrované dopravě Plzeňska (IDP) nebo jako elektronická peněženka umožňující nákup jízdenky ve vozech IDP. Tarify pro Karlovy Vary bude možné na Karlovarskou i Plzeňskou kartu dobíjet s platností počínající ode dne následujícího po provedení dobíjecí transakce.

Veškeré transakce s Karlovarskou kartou provedené v bankomatech České spořitelny jsou bez poplatku. Klient zaplatí pouze příslušnou cenu předplatného či sumu odpovídající výši nabití elektronické peněženky. Platby přes elektronickou peněženku bude možné uplatnit zatím jen v Plzeňském kraji.

V souvislosti s uvedenou novinkou dojde během září k drobné úpravě i v Plzeňském systému – při dobíjení kupónu na Plzeňskou kartu přes spořitelní bankomaty bude potřeba jednoho kroku navíc. Zákazník bude muset zvolit mezi kupony pro Plzeňsko a kupony pro Karlovy Vary.

Z TZ PMDP