MAN Truck & Bus rozšiřuje síť vlastních servisů. Přebírá servis v Ostravě
Foto MAN Truck & Bus
Další
a také letos uvede do provozu i zcela nový servis v Postřižíně nedaleko Prahy u sjezdu z dálnice D8.
Středa, 20. květen 2015, dabra
Stavba čtvrtého vlastního servisu společnosti MAN Truck & Bus v ČR byla slavnostně zahájena poklepáním na základní kámen 12. května 2015. Nový servis se už buduje v katastru obce Postřižín nedaleko Prahy a bude od listopadu nabízet veškeré servisní a opravárenské práce nákladních vozidel a autobusů MAN, s výjimkou lakování.

Servis se bude rozkládat na ploše více než 15000 m2, zastavěná plocha bude mít 2000 m2. Celkové investice dosáhnou téměř 5 miliónů Eur, přičemž jen vybavení nejmodernější technikou bude stát více než 700 000 Eur. Nové servisní středisko přinese do regionu při otevření zhruba 25 nových pracovních míst, v budoucnu až 40.

V nově budovaném servisu budou mít zákazníci k dispozici pět opravárenských hal po dvou servisních stáních, jednu diagnostickou halu také se dvěma stanovišti a halu pro mytí vozidel. Servisní práce bude provádět až 25 mechaniků, v prvním roce provozu jich bude zhruba 15.

Kromě servisu vozidel MAN bude nové servisní středisko nabízet i opravy přípojné techniky. Součástí centra bude kromě servisních služeb prodej nejen nových autobusů, nákladních, komunálních a speciálních vozidel značky MAN, ale také prodej ojetých vozidel.

Od 1. června 2015 bude navíc MAN Truck & Bus provozovat servis v Ostravě (původně smluvní Axa) jako svůj vlastní. Kapacita ostravského servisu odpovídá nově budovanému servisu v Postřižíně, také v Ostravě je 5 opravárenských hal, 1 hala diagnostická a 1 mycí hala; servis zaměstnává v současné době 13 mechaniků, 4 techniky, 3 skladníky a administrativní personál.

Z TZ MAN Truck & Bus CR
Foto MAN Truck & Bus
Foto MAN Truck & Bus
Zdroj MAN Truck & Bus
Zdroj MAN Truck & Bus
© www.truckmagazin.cz