Minibusy Tigerexpress.eu zajišťují dopravu z Ostravy do Katowic a Krakova
Minibus Tigerexpressu v Ostravě a Bohumíně © Stanislav Trunečka
Další
a nově od března 2014 také na trase Ostrava-Vídeň.
Pondělí, 05. květen 2014, sttru
Minibusová spojení pod značkou Tigerexpress.eu provozuje společnost Turbotiger.eu. Ostrý provoz byl zahájen v červnu roku 2013 na trase Ostrava-Bohumín-Katowice Airport-Krakov Airport-Krakov (číslo linky 012020). Původním záměrem bylo vozit cestující na letiště v Katowicích a Krakově, odkud je větší nabídka spojení do celé Evropy, než z Ostravy, postupně však společnost zacílila i na turisty mířící např. přímo na návštěvu historického Krakova.

Od prosince loňského roku se počet spojů mezi Ostravou a Krakovem a zpět zvýšil na 12 spojů denně a od letošního března začaly minibusy Tigerexpress.eu jezdit i na trase Ostrava-Vídeň (prozatím 3 spoje denně v každém směru se zastávkami ve Frýdku-Místku, Novém Jičíně, Hranicích, Olomouci a Prostějově), opět s možností cesty až na vídeňské letiště (číslo linky 012021).

Ve spolupráci s RegioJetem a Student Agency je zajištěno i návazné spojení s Prahou a Brnem v obou směrech. Nabízenou možností je i čekání na opožděný přílet letadla (do 30 minut od pravidelného odjezdu spoje) a za příplatek i vyzvednutí či odvoz z nebo na individuální adresu mimo oficiální zastávku.

Firma rovněž zajišťuje transfery na míru pro jednotlivce i skupiny a zajišťuje také letenky z Katowic a Krakova nebo jízdenky na vlaky a autobusy po Polsku, Česku i celé Evropě.

Přeprava cestujících je uskutečňována zpravidla minibusy pro 9 lidí (včetně řidiče), ve vozovém parku se nyní nacházejí auta značky Volkswagen Caravelle a Renault Trafic. V případě, že počet rezervací na jeden spoj převyšuje kapacitu vozidla, je doprava zajištěna buď více vozidly nebo je využito klasického autobusu externího dopravce. Rezervace místa je povinná (přes webové stránky nebo telefonicky). Na palubě je nabízen nápoj zdarma (voda, káva), stejně tak denní tisk a časopisy, koupit je možné i drobné občerstvení. Nabízeno je i bezplatné WiFi připojení.

Jízdenky na spoje je možno si také zakoupit jako e-jízdenku v eShopu, tak v předprodejních kancelářích AMSBUS.

Podrobnější informace na www.tigerexpress.eu.
Stanislav Trunečka
Přestávka v Polsku © Stanislav Trunečka
Příprava kávy © Stanislav Trunečka
Krakov centrum © Stanislav Trunečka
pracoviště řidiče © Stanislav Trunečka